1189

کفر به بهانه آزادی!

5 سال قبل

هم رسانی

   صدور مجوز استفاده از نام "الله" در امریکا

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که به تازگی بر روی وب سایت خود منتشر کرده است، از انتخاب نام "الله" برای یک کودک آمریکایی به عنوان نماد آزادی در این کشور خبر داده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که اخیراً منتشر کرده است، از تصویب و صدور مجور انتخاب نام "الله" برای یک دختر آمریکایی خبر داده و تلاش کرده است تا این موضوع را نمادی از وجود آزادی در ایالات متحده معرفی کند.

بی‌بی‌سی فارسی در گزارشی که با تیتر «پیروزی حقوقی زوج آمریکایی برای گذاشتن نام "الله" بر فرزند خود» بر روی وب سایت خود منتشر کرده است، می‌نویسد: «زوجی در ایالت جورجیا در آمریکا برنده یک نبرد حقوقی برای گذاشتن نام فامیلی "الله" روی فرزند دختر خود شده‌اند.

ایالت جورجیا از صدور گواهی تولد برای "زلیخا گریسفول لورینا الله" خودداری می‌کرد چون می‌گفت این نام خانوادگی هیچ کدام از والدین نیست.

گروه غیردولتی "انجمن آزادی‌های مدنی آمریکا" که این شکایت را علیه ایالت جورجیا مطرح کرد تصمیم روز جمعه را یک پیروزی برای آزادی بیان خواند.»

بی‌بی‌سی در این باره و در توجیه آن، ادامه می‌دهد: «سازمان بهداشت جورجیا ابتدا گفته بود که حداقل یکی از والدین کودک یک ساله، که نام آن‌ها الیزابت هندی و بلال واک است، باید "الله" را در نام خانوادگی خود داشته باشد.

اما آن‌ها استدلال می‌کردند که دو فرزند پسر آن‌ها - سه ساله و ۱۷ ساله - اجازه یافته‌اند از نام فامیلی "الله" استفاده کنند.

اما آندریا یانگ از انجمن آزادی‌های مدنی آمریکا گفت که با این تصمیم حق پدر و مادر به رسمیت شناخته شده است.

او گفت: "هیچ کس نمی‌خواهد در جهانی زندگی کند که دولت بتواند به شما دیکته کند نام فرزندتان را چه می‌توانید بگذارید یا نگذارید."

پدر و مادر این کودک در ماه مارس به یک نشریه چاپ آتلانتا گفته بودند که این نام را نه به دلایل مذهبی بلکه به این علت که نامی "نجیب" است انتخاب کرده‌اند.»

اما آیا می‌توان کفر را با آزادی یکسان دانست و برایش مجوز قانونی صادر کرد؟!

"الله" نام اعظم خداوند است و طبیعی است که نه فقط در اسلام بلکه در تمامی ادیان الهی، جایگاه خداوند با هیچ فردی قابل قیاس نیست؛ به عبارتی مگر می‌شود خالق و مخلوق را در یک سطح تصور کرد؟!

انتخاب نام "الله" می‌تواند رفتاری تحریک آمیز یا توهین آمیز به حساب آید که قانونا نباید در آمریکا به آن مجوز داده می‌شد اما ظاهراً ایالات متحده علاقه بالایی به قانونی کردن رفتارهای غیر طبیعی دارد و تلاش می‌کند تا با این رفتارها خود را آزاد و طرفدار ازادی انسانی معرفی کند که بی‌بی‌سی نیز در این جریان در مسیر آن‌ها گام برداشته و برای طرح این آزادی پوشالی گزارش می‌دهد.

قابل توجه است که نهادهای مختلف مذهبی و اسلامی در امریکا اشکارا با این تصمیم سازمان ثبت احوال این کشور و دادگاهی که حکم بر مجوز استفاده از نام "الله" داده است مخالفت کرده‌اند که از این جمع، شورای روابط آمریکا-اسلام تأکید کرده است که استفاده از نام "الله" نشانه بی اعتنایی به حساسیت‌های فرهنگی است.

"نهاد عوض" مدیر این گروه اذعان داشته است که هر چند بعضاً نام‌هایی مثل عبدالله، وجود داشته و مورد استفاده قرار می‌گیرند اما هرگز از نام "الله" به تنهایی استفاده نمی‌شود؛ وی می‌گوید: "کسی هرگز از کلمه الله به تنهایی استفاده نمی‌کند. این کار خیلی صورت ناشایستی دارد."

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل