1193

آیا باز هم بی‌بی‌سی از تروریست ها حمایت خواهد کرد؟

5 سال قبل

هم رسانی

   نشان جیش العدل

اخیرا در درگیری مأموران هنگ مرزی میرجاوه (سیستان و بلوچستان) و افراد مسلح، 9 تن از مأموران نیروی انتظامی ایران به شهادت رسیدند.
نیروی انتظامی گفته است مأموران انتظامی هنگ مرزی میرجاوه با اشرار درگیر شده اند.

در همین زمینه مرکز اطلاع رسانی پلیس ناجا اعلام کرد: با توجه به این که تروریست ها در صفر مرزی پاکستان به کمین نشسته بودند و حمله از این مرز صورت گرفته؛ دولت پاکستان می بایست پاسخگوی این اقدامات باشد.

همچنین برخی از خبرگزاری به نقل از مرکزاطلاع رسانی پلیس گفته اند: "درحین گشت زنی مرزبانان منطقه میرجاوه، تعدادی از تروریست‌ها از داخل خاک پاکستان مرزبانان را با استفاده از سلاح های دوربرد به شهادت رساندند. مسئولیت این اقدامات به عهده دولت پاکستان است؛ فرماندهی مرزبانی ناجا هم اکنون درمنطقه حاضر و درحال بررسی موضوع است."
این احتمال وجود دارد که گروه تروریستی جیش‌العدل که در سال‌های گذشته و در موارد متعدد، با حمایت برخی کشورهای غربی و منطقه ای درگیری‌هایی مسلحانه با نیروهای نظامی و امنیتی ایران در این منطقه داشته و مسئولیت چند حمله مسلحانه در مناطق مرزی جنوب شرق ایران را هم بر عهده گرفته است. عامل این حمله باشد.

در این بین رسانه ای همچون بی‌بی‌سی فارسی که با آب و تاپ به گزارش این حادثه پرداختند حتی حاضر به استفاده از لفظ تروریست برای این گروه تروریستی نشد و صرفا این گروه را یک گروه سنی مذهب مخالف جمهوری اسلامی معرفی کرد. بی‌بی‌سی بدون آنکه به اعمال تروریستی این گروه بپردازد تلاش کرد تا مذهب آن ها را پررنگ کند تا شاید از این رهگذر بتواند به اختلافات مذهبی در منطقه دامن بزند. اما سئوالی که در اینجا مطرح است این می باشد که آیا باز هم بی‌بی‌سی به مانند حمایت هایی که از گروه تروریستی "جند الله" و شخص عبدالمالک ریگی صورت داد به دنبال حمایت های رسانه ای از گروه تروریستی جیش العدل می باشد؟
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل