1194

بی‌بی‌سی و سیاسی خواندن وعده های آقای رئیسی

5 سال قبل

هم رسانی

   آیت الله رئیسی-کاندیدای ریاست جمهوری ایران

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در تشریح بخشی از برنامه انتخاباتی خود اظهار داشت: برنامه ما آن است که یارانه سه دهک اول جامعه را تا سه برابر افزایش دهیم؛ چراکه این قشر جز با حداقل‌ها امکان زندگی کردن ندارند.
وی بابیان اینکه برنامه دوم ما در ارتباط با بیکاری است، گفت: احساس ما آن است که مسئله و بحران بیکاری قابل‌حل شدن است و این بحران را می‌توان با ایجاد یک و نیم میلیون شغل در سال، حل کرد.

رئیسی افزود: بحران بیکاری درکل با 6 میلیون شغل می‌تواند به زیر 9 درصد که در برنامه ششم توسعه نیز آمده است، حل و عملیاتی شود.

سید ابراهیم رئیسی همچنین در بخشی از مصاحبه خود در برنامه گفتگو ویژه خبری در صدا و سیما در خصوص مشکل مسکن بیان داشت: با توانمند سازی فقرا و افرادی که تحت پوشش سازمان های حمایتی هستند و ساختن مسکن ارزان برای آنها ، اینها جزو برنامه های ماست و امکان تحقق آن وجود دارد .

او همچنین در خصوص مسکن مهر گفت: مسکن مهر اگر مشکلاتی داشت، مشکلات آن را حل می کردند، این خانم یا آقایی که رفته و فرش زیر پایش را فروخته، طلای زنش را فروخته ریخته در حساب و نگاه می کند کی این دیوارها می رود بالا تا صاحب مسکن بشود چند سال معطل بشود چرا مشکل داشت مشکل آن را آقایان حل می کردند من نمی گویم مشکل ندارد، حتماً مشکلاتی دارد اما امکان حل آن وجود دارد.

رئیسی افزود: مسکن مهر را در همان اول سال دولت تحویل متقاضیان خواهیم داد و حتماً امکان پذیر است و مسئله مسکن می تواند به عنوان یکی از صنعت هایی که همه صاحبنظران معتقدند می تواند شغل ایجاد کند هم شغل مستقیم و هم غیرمستقیم پس تسهیلات ازدواج، شغل، مسکن در صورت مرتفع شدن ما در نظر داریم برای جوانان مسئله تسهیلات را یک، مسئله شغل را دو، و مسئله مسکن را به عنوان مسئله سوم حتماً با امکانات کشور در شهر و روستا؛ این دغدغه ها پایان بپذیرد.

سخنان آقای رئیسی در گفتگوی ویژه خبری که بخشی از آن در بالا آمده است با واکنش گسترده رسانه های داخلی و خارجی روبرو شده است. در این بین بی‌بی‌سی فارسی که از پیش از کاندیداتوری ایشان در انتخابات خط تخریب وی را آغاز کرده بود در واکنش به این سخنان هم گزینه سکوت را انتخاب نکرد اما سخنان مستدلل و برآمده از دل جامعه رئیسی را نمی توانست زیر سئوال ببرد. سعی کرد وعده های او را زیر سئوال برده و این وعده ها را سیاسی و مرتبط با فضای انتخابات بخواند.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل