1198

تلاش بی‌بی‌سی برای به حاشیه راندن سید ابراهیم رئیسی

6 سال قبل

هم رسانی

   سید ابراهیم رئیسی

اولین دور از مناظرات انتخابات ریاست جمهوری در حالی برگزار شد که حجت الاسلام و المسلمین رئیسی برخلاف تصور بسیاری از کارشناسان به جای ورود در مجادلاتی که مسئله‎اش مردم نبود، حسابش را به کلی از اصولگرایی و اصلاح‎طلبی جدا کرد و کوشید آنجا که مسئله، مردم است ورود پیدا کند.
این اما همه آنچه باید در خصوص رئیسی بدانیم نیست. واقعیت آن است که رئیسی در این مناظره ثابت کرد که صاحب گفتمانی متفاوت و نوست و قواعدی برای سیاست‎ورزی‎اش دارد که این همه را در گفتار او به وضوح می‎توان دریافت. قطعا رهاورد این گفتمان نو، نوعی ارتقای گفتمانی در سپهر سیاست‎ورزی ایران خواهد بود. همان چیزی که بسیاری از دشمنان و معاندان وی نمی خواهند در ایران اتفاق بی افتد. سید ابراهیم رئیسی در مناطره اول ثابت کرد که هم می توان دارای گفتمان متفاوت و نزدیک به مردم باشیم و هم به نقد فضای موجود بپردازیم و در عین حال از دعواهای معمول فضای سیاسی ایران بپرهیزیم و اخلاق را سرلوحه عمل سیاسی خود قرار دهیم.

احتمالا همین رویکرد آقای رئیسی برخی از رسانه های معاند و ضد انقلاب از جمله بی‌بی‌سی فارسی را که به گواه همه در یکی دو ماه گذشته بیشترین حمله به ایشان صورت داده بود را به این امر وا داشت که در کنار ادامه حملات گذشته خود او را به سمت حاشیه فضای رسانه ای سوق دهند. بی‌بی‌سی رویکردی که پس از مناظره اول در پیش گرفت پررنگ کردن دعواهای سیاسی و انتخاباتی این مناظره و در عین حال کم رنگ کردن نقدهای منصفانه و مبتنی بر گفتمان ابراهیم رئیسی بود.

این رویه ای که بی‌بی‌سی در خصوص آقای رئیسی در پیش گرفته این امر را ثابت می کند که این شبکه تمام تلاش خود را در پیش گرفته تا ایشان بر مسند ریاست جمهوری تکیه نزند زیرا که ایشان علاوه بر سلامت در عمل دارای سلامت اخلاق و به دور از هیاهوهای مرسوم می باشد. هیاهوهایی که سوژه ای برای این شبکه است تا به اهداف خود برسد. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل