1201

تمرکز بی‌بی‌سی بر عدم تحقق وعده های قالیباف

5 سال قبل

هم رسانی

   محمدباقرقالیباف

مناظره اول انتخابات بین شش کاندیدا در 8 اردیبهشت ماه برگزار گردید. برخی از قبل آغاز این مناظرات اعتقاد داشتند که احتمالا با مناظرات سردی روبروخواهیم بود اما آن چیزی که در عمل اتفاق افتاد چیز دیگری بود. انتقادهای تند محمد باقر قالیباف از دولت و پاسخ های جهانگیری و روحانی به عنوان نمایندگان دولت فعلی فضایی گرم را به مناظره اول بخشید.
با آنکه موضوع مناظره اول اجتماعی بود بسیاری برای مناظرات دوم و سوم که دارای از موضوعات حساس تری برخوردارند فضای گرم تر و چالشی تری را پیش بینی می کنند.

شروع جدی و تند قالیباف در انتقاد از عملکرد دولت روحانی هر چند با جواب های وی و معاون اولش روبرو شد. اما دلیلی بر حمله های این روز های بی‌بی‌سی فارسی به محمد باقر قالیباف شده است. با یک نگاه کوتاه به صفحه اول وب سایت بی‌بی‌سی متوجه این می شویم که گویا این شبکه برای نقد های حمله گونه اش صرفا با کاندیدا روبرو است یکی سید ابراهیم رئیسی و دیگر محمد باقر قالیباف. بی‌بی‌سی برای هر یک از این دو نفرهم سیاست خاص خود را دنبال می کند اولی را نماینده نظام معرفی می کند و وعده های دومی را زیر سئوال می برد. اما با آنکه از چند وقت پیش از آغاز انتخابات و حتی پیش از آنکه آقای رئیسی به عنوان گزینه در این انتخابات مطرح شود این شبکه توپ خانه اش به سمت ایشان بوده است اما پس از برگزاری اولین مناظره بیشترین حمله را به قالیباف می کند به گونه ای که مشخص است به دنبال حذف این او از عرصه انتخابات است.

یکی از نکاتی که این روزها بی‌بی‌سی بر روی آن دست گذاشته است وعده های اقتصادی قالیباف می باشد که این شبکه سعی می کند این وعده ها را توخالی و صرفا شعار انتخاباتی معرفی کند. بی‌بی‌سی اخیرا در یادداشتی در این خصوص اینگونه می نویسد: "محمد باقر قالیباف در نخستین ساعات تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری وعده انقلابی اقتصادی میدهد که در آن درآمد کشور دو نیم برابر و ۵ میلیون شغل جدید ایجاد خواهد شد. وی پیشتر نیز با انتشار ویدیویی طرح سامانه ملی کارانه را معرفی کرده بود. طرحی که بنا دارد با ثبت نام بیکاران کشور و پرداخت ماهیانه ۲۵۰ هزار تومان به تمامی افراد بالای ۱۸ سال فرصتی برای یافتن شغل مناسب برای آنان ایجاد کند. افراد ثبت شده در این سیستم در صورتی که سه بار شغل معرفی شده به خود را رد کنند از سیستم کارانه حذف خواهند شد.

طرح شعارهای اقتصادی صرف نظر از میزان امکان تحقق آن٬ تم انتخاباتی و تمرکز وی بر جذب آرا ۱۵ تا ۱۷ میلیونی خاکستری را در این دوره انتخابات نشان میدهد. بدون شک سیاست اجتماعی و رفاه یکی از اصلی ترین عوامل شکل دهنده انتخاب این بخش سرنوشت ساز جامعه رای ایران است." 

با آنکه بی‌بی‌سی بر عدم تحقق این وعده ها تاکید دارد اما یک بررسی کوچک عملکرد قالیباف خلاف ادعا های این شبکه را ثابت خواهد کرد.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل