1203

پیشنهادات بی‌بی‌سی به ستادهای انتخاباتی روحانی و جهانگیری

5 سال قبل

هم رسانی

   پیشنهادات بی‌بی‌سی به ستادهای انتخاباتی روحانی و جهانگیری

اولین دور از مناظرات انتخابات ریاست جمهوری در حالی برگزار شد که بسیاری از کارشناسان محمد باقر قالیباف را فرد شماره یک و پیروز، جهانگیری را کاندیدای ضربه گیر جریان اصلاحات و سید ابراهیم رئیسی را مرد اخلاق این مناظره نامیدند.
بسیاری بر این باورند که قالیباف با شروع طوفانی و نقدهای تند و تیزش نسبت به عملکرد دولت در چهار سال گذشته به دو کاندیدای جناح دولت شک اساسی وارد کرد.

مشهود شدن برخی از نقاط ضعف دولت در مناظره اول و با توجه به اینکه بسیاری عملکرد آقای روحانی را در این مناظره ضعیف ارزیابی کردند در همین راستا برخی از رسانه ها از جمله بی‌بی‌سی فارسی برای پوشش نقاط ضعف آن ها در مناظره اول برخی توصیه ها را به دو کاندیدای جناح دولت برای مناظرات بعدی کردند. بی‌بی‌سی در برنامه شصت دقیقه با بیان اینکه دو نامزد جناح دولت از ضعف استراتژی برخوردارند برخی توصیه ها را به این دو نفر به ویژه شخص آقای روحانی می کند. بی‌بی‌سی همچنین در این برنامه خطاب به این دو کاندید گله ای را مبنی بر عدم حمله به آقای رئیسی که به گفته این شبکه نامزد اصلی جناح مقابل خوانده می شود مطرح می کند و از آنها می خواهد که این ضعف را در مناظرات بعدی جبران کنند.

بی‌بی‌سی در این برنامه خطاب به آقای روحانی اینگونه توصیه می کند که باید او وارد مباحث و پرونده هایی بشود که بتواند در دور اول او را به عنوان پیروز انتخابت مطرح کند کارشناس بی‌بی‌سی یکی از مباحثی را که به آقای روحانی پیشنهاد می دهد که ورود کند بحث حضور نظامی در منطقه به ویژه سوریه و هزینه های ابن حضور می باشد به نظر این شبکه در یک اقدام هماهنگ شده به برخی عناصر داخلی خود همچون غلامحسین کرباسچی رئیس حزب کارگزاران سازندگی، که اخیرا در یک سخنرانی حضور ایران را در سوریه زیر سئوال برده بود به دنبال مطرح کردن این مساله در مناظرات انتخاباتی و دعواهای سیاسی می باشد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل