1207

نگاهی به واکنش مجریان و کارشناسان بی‌بی‌سی به مناظره دوم انتخاباتی

5 سال قبل

هم رسانی

   نگاهی به واکنش مجریان و کارشناسان بی‌بی‌سی به مناظره دوم انتخاباتی

شبکه بی‌بی‌سی فارسی این روزها تمام هم و غم خود را برای تاثیرگذاری بر فضای انتخابات ایران گذاشته است. این شبکه به دنبال این است که از کارزار رقابت های انتخاباتی به ویژه مناظرات انتخاباتی گزینه نهایی خود را که تقریبا مشخص است که می باشد بیرون کشد و به مخاطبان خود معرفی کند.
این شبکه تنها به دنبال تاثیر گذاری از طریق آنتن تلوزیون که این روزها با توجه به فضاهای مجازی اقبال کمتری به آن وجود دارد نیست. بی‌بی‌سی به هیچ وجه فضاهای مجازی را رها نکرده است به همین جهت در یک اقدام تقریبا هماهنگ برخی از مجریان و کارشناسان این برنامه در فضاهای مجازی به دنبال پیاده سازی اهداف و سیاست های این شبکه در این فضا ها می باشند. در ادامه به برخی از واکنش های کارشناسان بی‌بی‌سی در خصوص مناطره دوم انتخاباتی ایران در فضای مجازی می پردازم.

مسعود بهنود کارشناس ارشد شبکه بی‌بی‌سی فارسی در توئیتی بعد از مناظره دوم اینگونه نوشت: "جلب و جذب بخش خاکستری جامعه کمی پررویی می‌طلبد. روحانی و جهانگیری ندارند. تقصیرشان نیست. خطر نزدیک است." همانطور که در این توئیت و در بسیاری از مطالب بی‌بی‌سی به وضوح موج می زند کاندیدا و یا کاندیداهایی که این شبکه به دنبال معرفی آن ها به مخاطبان خود می باشد آقایان روحانی و جهانگیری است.

رضا حقیقت نژاد از تحلیل گران ارشد شبکه بی‌بی‌سی فارسی و مدیر سایت ضد انقلاب ایران وایر در واکنش به برگزاری مناظره دوم در مطلبی در فضای مجازی بیان داشت: " بهترین حمله امروز #روحانی به #رئيسی بود، وقتی که گفت رئیسی اطلاعاتی از برنامه هسته ای ندارد ولی باید همان موقع حمله اش را کامل می کرد. می توانست همان حرف هایی را که درباره فساد دوران تحریم در آخر مناظره زد، زودتر بزند یا اینکه به تاثیر مخرب نمایش شهرهای موشکی زیرزمینی سپاه و شلیک موشک با شعار مرگ بر اسرائیل بر اجرایی شدن برجام اشاره کند." همانطور که مشخص است نه تنها این کارشناسان از برخی از سخنان یک کاندیدای خاص استقبال کرده بلکه تلاش دارند که برخی از خط و ربط ها را به آن برسانند. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل