1211

بی‌بی‌سی و تقویت دوگانه نظام و روحانی

6 سال قبل

هم رسانی

   بی‌بی‌سی و تقویت دوگانه نظام و روحانی

مراسم دانش آموختگی دانشجویان افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین(ع) با حضور حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا برگزار شد.
در این بازدید رهبر معظم انقلاب به نامزدهای انتخابات هشدار داده که "اگر با حرف‌های خود دشمن را به خود امیدوار کنند"، انتخابات به ضرر جمهوری اسلامی تمام خواهد شد. ایشان در این سخنرانی گفتند که "دشمن" در صدد ایجاد "آشوب و فتنه" در ایران است و افزودند: "اگر برای برخورد با این مسئله ایجاد ناامنی و ایجاد فتنه آماده باشیم، قطعاً خواهیم توانست آن را خنثی کنیم."

رهبر معظم انقلاب در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشتند: "اگر کسی بخواهد علیه امنیت کشور قیام کند، قطعاً با عکس‌العمل و واکنش سخت مواجه خواهد شد. آن صهیونیست پول‌دار آمریکایی خبیث که گفت من گرجستان را با ۱۰میلیون دلار توانستم زیر و رو کنم، در سال ۸۸ هم با حماقت به این فکر افتاد که بر جمهوری اسلامی به این عظمت اثر بگذارد؛ با دیوار مستحکم اراده و عزم ملی برخورد کردند؛ امروز هم همین‌جور است." 

این سخنان رهبری که بخشی از آن در بالا آمده است با واکنش گسترده رسانه های بیگانه و ضد انقلاب همچون بی‌بی‌سی فارسی روبرو شد. بی‌بی‌سی که از چندی پیش در پی دو قطبی سازی در انتخابات ایران بوده است. سعی کرد با مخاطب این سخنان رهبری را روحانی قرار دهد تا بتواند به دوگانه روحانی و نظام دامن زند. جمشید برزگر تحلیل گر ارشد این شبکه در یادداشتی در وب سایت این شبکه در راستای این هدف اینگونه نوشت: "بسیار دشوار است که کسی جز حسن روحانی را مخاطب سخنان تهدیدآمیز آیت الله علی خامنه ای قلمداد کند." وی در ادامه این یادداشت اینگونه می نویسد: " آقای خامنه ای تنها چند روز پس از تغییر روش حسن روحانی در جریان کارزارهای انتخاباتی و در پیش گرفتن رفتاری تهاجمی در قبال رقبای اصولگرای خود این سخنان را مطرح کرده در حالی که نه تنها در مقابل حملات همه جانبه اصولگرایان به حسن روحانی سکوت کرده بود."
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل