1214

نگاه بی‌بی‌سی به شیوه مناظراتی دو طرف در انتخابات ایران

5 سال قبل

هم رسانی

   نگاه بی‌بی‌سی به شیوه مناظراتی دو طرف در انتخابات ایران

آخرین مناظره انتخاباتی بین شش کاندیدای انتخابت ایران در حالی به پایان رسید که بسیاری آن را پرهیجان ترین مناظره انتخابات امسال برگزیدند.
از آنجایی که موضوع مناظره اقتصادی بود بسیاری از پیکان های انتقادی نشانش به سمت دولت و عملکرد وی در عرصه اقتصادی کشور در چهار سال گذشته بود. همانطور که انتظار می رفت این مناظره هم به مانند دو مناظره گذشته بلکه بیش از آن ها مورد توجه رسانه های داخلی و خارجی قرار گرفت. در این بین بی‌بی‌سی فارسی برنامه های عادی خود را قطع کرد و مناظره انتخاباتی را به صورت زنده پخش کرد. بی‌بی‌سی هدفی را که به مانند انتخابات های گذشته دنبال می کرد تاثیر گذاری در این انتخابات و در نهایت تبلیغ بر روی کاندیدای مد نظر خود بود.

در همین زمینه جمشید برزگر کارشناس ارشد این شبکه در مطلبی با موضوع آخرین مناظره کاندیداها در خصوص شیوه مناظراتی دو طرف اصلاح طلبان و اصول گرایان در مناظره نکاتی را مطرح می کند. جمشید برزگر در مطلب خود در خصوص شیوه آن ها در مناظره اینگونه می نویسد: "شیوه‌ای که اصول‌گرایان در طول انتخابات و مناظره به کار می‌گیرند، این است که بگویند:
1. دولت روحانی دولت ناتوانی است، در چهار سالی که فعالیت کرده، کاری نتوانسته انجام دهد و تازه بعد از چهار سال می‌خواهد بگوید که در چهار سال آینده چه‌کارهایی انجام خواهد داد.
2. دولت روحانی، دولتی اشرافی‌گر و رانت‌خوار است.

در مقابل، آقایان روحانی و جهانگیری می‌گویند:
1. صحبت‌هایی که طرف مقابل می‌کند، صحت ندارد و خودشان هم در این مسائل دست داشتند و در زمانی که می‌توانستند جلوگیری کنند، این کار را نکردند.
2. صحبت‌هایی که طرف مقابل می‌کند، حرف‌های کارشناسی نبوده و یک سری وعده‌های توخالی است که قابلیت اجرایی ندارد." مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل