1215

بی‌بی‌سی به دنبال ارائه ی یک الگوی مردانه برای زنان

5 سال قبل

هم رسانی

   بی‌بی‌سی به دنبال ارائه ی یک الگوی مردانه برای زنان

به تازگی بی‌بی‌سی فارسی در سایت خود به زندگی یک بوکسور زن می پردازد. تصویر این زن در لا به لای متن گزارش بی‌بی‌سی فارسی تصویری کاملا مردانه است. با آرایش موی کوتاه کاملا مردانه تا حالت های خشنی که عموما از مردان سر می زند تا زنان.
بی‌بی‌سی سعی فراوانی کرده است تا در این گزارش ضمن پرداختن به زندگی این زن ، سبک زندگی او را برای زنان مخاطبش الگو کند.
بی‌بی‌سی به نقل از این بوکسور می گوید:

"والدینش وقتی او ۱۱ سال داشت از هم جدا شدند، ولی تا آن زمان، رابطه آنها تلخ و پر از خشونت بود: "می‌خواستم بین آنها قرار بگیرم (تا نگذارم پدرم، مادرم را کتک بزند)، برای همین جلوی مادرم پریدم و سعی کردم با یک شمشیر پلاستیکی از او محافظت کنم. فکر می‌کردم می‌توانم پدرم را عقب نگه دارم."

بی‌بی‌سی در ادامه به این اشاره می کند که این زن با انگیزه ی دفاع از مادرش به بوکس رو آورده است.
اما آنچه که بی‌بی‌سی نگفته است اما قصد دارد تا غیر مستقیم به مخاطب خود القا کند این است که برای گرفتن حقت از مردان تو هم باید تبدیل به یک مرد شوی. این بوکسور زن تنها یک مثال است از صدها مثالی که بی‌بی‌سی این روزها روی آنها مانور می دهد تا به ترویج برابری بی قید و شرط زن و مرد بپردازد. یا به عبارت دیگر این الگو ها بیشتر برای ایجاد حس مظلومیت در زنان و ایجاد حقد و کینه در دل آنهایی است که مستعد طرفداری از جریان فیمنیسم هستند و این روزها بیشتر مایلند که یک مرد کامل باشند تا حق خود را از مردان جامعه ی اطرافشان بگیرند اما آیا این یک راه حل مناسب است؟ آیا این بهترین راه برای نیل به حقوق زنان است؟ آیا سلامت روانی یک زن پس از اینکه به لحاظ روحی و ظاهری شبیه مردان شد زیر سوال نمی رود؟ این ها همه سوالاتی است که رسانه ی مغرض و مریض بی‌بی‌سی باید پاسخگو باشد. 

قطع و یقینا بی‌بی‌سی فارسی برای زنان شرقی مخاطب خود دامی گسترانده تا همه ی آنچه زن بودنش را تضمین می کند به یغما ببرد و در نتیجه ی مرد شدن زن، معنای خانواده و مادر و ثبات جامعه ی ایرانی و اسلامی و دیگر ممالک شرقی لکه دار شود و روزی برسد که خانواده ی کامل و سالم تبدیل به یک رویای دست نایافتنی شود.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل