1219

بی‌بی‌سی و تعیین زمان کشتن بشار أسد

6 سال قبل

هم رسانی

   یوآو گالانت، وزیر مسکن اسرائیل

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در یکی از گزارشات اخیر خود به بازتاب اظهارات وزیر دولت اسرائیل مبنی بر رسیدن زمان کشتن بشارأسد پرداخته است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارش تازه خود در خصوص تحولات منطقه، به بازتاب اظهارات وزیر دولت رژیم اشغالگر صهیونیستی مبنی بر فرا رسیدن زمان کشتن بشار أسد، رئیس جمهور قانونی و مردمی سوریه پرداخته است.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با این تیتر که «وزیر دولت اسرائیل: زمان کشتن بشار اسد فرا رسیده است»، نوشته است: «یوآو گالانت، وزیر مسکن اسرائیل با محکوم کردن آنچه نسل‌کشی در سوریه خوانده گفته وقت کشتن بشار اسد فرا رسیده است.

به نوشته روزنامه‌های اسرائیلی، آقای گالانت که تا سال ۲۰۱۵ از فرماندهان ارتش اسرائیل بود گفت اتفاقاتی که در سوریه می‌افتند، در هفتاد سال اخیر بی‌سابقه بود: "ما در حال عبور از خط قرمز هستیم و زمانحذف بشار اسد فرا رسیده است و او جایی در این دنیا ندارد. '

اظهارات آقای گالانت که سرلشکر سابق ارتش اسرائیل است در دومین نشست بین‌المللی جنگ زمینی و لجستیک در بیت‌المقدس بیان شده است.

ژنرال گالانت فرماندهی حمله سال ۲۰۰۹ به غزه را بر عهده داشت. در این حمله نزدیک به ۱۴۰۰ فلسطینی و ۱۳ اسرائیلی جان خود را از دست دادند.»

بی‌بی‌سی در ادامه آورده است: «روزنامه هاآرتص نوشته است که آقای گالانت، بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه را یک 'جانی نفرت‌انگیز 'خوانده و گفته است 'نه بشار اسد و نه گردانندگان او در تهران حق حیات ندارند. '

ایران در کنار روسیه مهم‌ترین حامی بشار اسد در منطقه است.

وزیر مسکن اسرائیل گفت 'قطع دم افعی (از میان برداشتن بشار اسد) به منزله رسیدن به سر این افعی در تهران است. '

روزنامه تایمز اسرائیل نوشته است که آقای گالانت در سخنرانی خود گفته است که بشار اسد و حزب‌الله لبنان تهدیدهای بزرگ‌تری نسبت به گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) و سایر گروه‌های پیکارجوی سنی هستند.»

اما در شرایطی بی‌بی‌سی به بازتاب تهدیدات اسرائیل علیه دولت مشروع و قانونی سوریه می‌پردازد و به نوعی موضع گیری‌های خود و مدیران بالادستی‌اش را در حمایت از تروریست‌های فعال در منطقه اعلام می‌کند که پیش‌تر نیز رژیم اشغالگر صهیونیستی در چندین مورد، بر خلاف قوانین بین المللی، به حریم سوریه تجاوز کرده و مراکز نظامی و زیرساخت‌های این کشور را مورد حمله هوایی خود قرار داده است.

بعلاوه پیش از آن نیز شاهد تیمار و مداوای تروریست‌ها در خاک سرزمین‌های اشغالی توسط اسرائیل، آموزش نظامی به آن‌ها و دیگر حمایت‌های این چنینی بوده‌ایم.

و همه این‌ها باعث شده است که بر اساس آمارهایی مرکز حقوق بشر سوریه در سال 2015 و دو سال پیش منتشر کرده است، بیش از 186 هزار غیر نظامی جانشان را در اثر جنایت‌های تروریست‌ها از دست بدهند.

پیش از آن نیز در سال 2014 میلادی، یونیسف رسماً اعلام کرد که در طول 3 سال نخست درگیری‌ها در سوریه، بیش از 10 هزار کودک جانشان را از دست داده‌اند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل