1221

حمله بی‌بی‌سی به رسانه ملی

6 سال قبل

هم رسانی

   حسن روحانی، نامزد انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی با بهره برداری از اظهارات نامزد دولتی انتخابات ریاست جمهوری ایران، تلاش کرده است تا اهداف خود در راستای سیاه نمایی علیه رسانه ملی را دنبال کند.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که به تازگی منتشر کرده است، سعی کرده تا با بهره برداری از اظهارات نامزد دولتی انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ایران، از این گفته‌ها، به عنوان بهانه ای برای حمله به رسانه ملی استفاده کند.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با استفاده از تیتر «روحانی: صدا و سیما گرفتار یک باند سیاسی شده است»، می‌نویسد: «در آخرین روزهای تبلیغات انتخاباتی، حسن روحانی، رئیس جمهور کنونی و نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، در تجمعی انتخاباتی در زنجان جهت‌گیری سیاسی رادیو تلویزیون رسمی ایران را زیر سؤال برده است.

آقای روحانی گفت: "همه کارمندان صداوسیما افراد خوبی هستند و خبرنگاران و تولیدکنندگان آن رسانه نیز زحمتکش هستند و ما آن‌ها را دوست داریم. اما این رسانه گرفتار یک باند سیاسی شده است."

صداوسیمای ایران بارها به جانبداری از یک جناح سیاسی متهم شده است. در آغاز تبلیغات انتخاباتی ابراهیم رئیسی در نامه‌ای به رئیس این رسانه خواهان پرهیز آن از جانبداری از آقای روحانی شد.

آقای روحانی همچنین گفته است: "من نمی‌خواهم از شورای نگهبان درخواست کنم که نظارت کنند اما از جوانان می‌خواهم که در این زمینه نظارت داشته باشند."»

اما همانطور که واقعیت‌ها نشان می‌دهد، نوع تبلیغات صدا و سیما و رسانه ملی برای نامزدهای انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ایران و زمان این تبلیغات برای تمامی نامزدها برابر و نوبت‌ها همگی بر اساس قرعه کشی در حضور خود و نمایندگان این افراد تقسیم بندی و به اجرا گذاشته شده است.

در طول این چند هفته ای که گذشته است، هر کدام از نامزدهای ریاست جمهوری به طور کاملاً برابر از حق 1470 دقیقه برنامه در رسانه ملی برخوردار بودند که به جز وقت درنظر گرفته شده برای سه مناظره زنده تلویزیونی، 555 دقیقه برنامه رادیویی و 555 دقیقه برنامه تلویزیونی نیز برای هر کدام پیش بینی شده و به اجرا گذاشته شده است.

 

علی عسگری رئیس صدا و سیما در آغازین دقایق تبلیغات تلویزیونی و رادیویی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، در خصوص سعی رسانه ملی برای آگاه سازی مردم از برنامه‌های این نامزدها و رسیدن به انتخاب اصلح، گفت: رسانه ملی در این باره قصد دارد خدمت کافی را به همه کاندیداها کند و تسهیلاتی را برای تبلیغات آنان فراهم کند. جا دارد از همه ملت ایران بخواهم که با شور و اشتیاق وارد این جشنواره ملی شوند و رأی دهند. مشرب رسانه ملی بی طرفی است و قرعه کشی امشب با این هدف در نظر گرفته شده است. امیدواریم همه نامزدها متکی بر رهنمودهای مقام معظم رهبری و مراعات اخلاق به خوبی عمل کنند تا طراز ملت ایران را بالا ببریم.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل