1222

واکنش بی‌بی‌سی به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در آستانه انتخابات

6 سال قبل

هم رسانی

   رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در آستانه برگزاری انتخابات در ایران اسلامی واکنش نشان داده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که اخیراً منتشر کرده است، به نوعی به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در آستانه برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری کشورمان واکنش نشان داده است.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش می‌نویسد: «آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، دو روز مانده به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراها، از بعضی اظهارات مطرح‌شده در جریان مبارزات انتخاباتی انتقاد کرد و گفت: "در بحث‌های انتخاباتی گاهی یک حرف‌هایی زده شد که شایسته ملت ایران نبود، لکن حضور ملت ایران همه این مسائل را حل خواهد کرد."

آقای خامنه‌ای امروز چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت (۱۷ مه) در تهران بار دیگر انتخابات و رأی مردم را پیروزی نظام توصیف کرد و گفت: "در انتخابات نامزدهای متعددی هستند؛ هرکدام حرف می‌زنند، نظر می‌دهند و هرکدام طرفدارانی دارند. یک نفر از این جمع بالاخره رأی می‌آورد، اما برنده اصلی در این ماجرا -هرکس که رأی بیاورد- ملت ایران است. برنده اصلی نظام جمهوری اسلامی است."

در روزهای گذشته و به ویژه از زمان مناظره سوم، لحن نامزدهای انتخاباتی به شدت تند شده و نامزدهای اصلی یکدیگر را به مواردی همچون فساد و دروغ‌گویی متهم کرده‌اند.»

اما در شرایطی بی‌بی‌سی تلاش می‌کند تا میان دسته‌های مردم فاصله ایجاد کند که رهبری معظم انقلاب بر اتحاد و یکدلی مردم تأکید دارند.

ایشان در بخشی از دیدار امروز خود با اقشار مختلف مردم تأکید فرمودند: «همه هم در دنیا چشمشان به این انتخابات شما است؛ این را عرض بکنیم. همه که عرض می‌کنیم یعنی مسئولان کشورها، از دستگاه‌های دولتی آمریکا شما بگیرید، تا قدرت‌های اروپایی و کشورهای اروپایی، تا دولت‌هایی در این منطقه که دنباله‌رو آمریکا هستند، تا آن نخست‌وزیر گردن‌شکستهٔ رژیم صهیونیستی -همهٔ این‌ها- چشمشان به این است که شما روز جمعه چگونه وارد میدان می‌شوید و با چه حجمی وارد میدان می‌شوید، با چه روحیّه‌ای وارد عرصهٔ انتخابات می‌شوید؛ همه دارند نگاه می‌کنند. این یک طرف قضیّه است؛ یک طرف دیگر قضیّه هم ملّت‌های منطقه‌اند که غالباً با چشم عظمت به ملّت ایران نگاه می‌کنند و خیلی از آن‌ها حسرت این آزادی و این مردم‌سالاری را که در اینجا هست می‌برند و نگاه می‌کنند و ملّت ایران را تحسین می‌کنند. این‌ها هم دوستداران شما هستند؛ این‌ها هم چشمشان در روز جمعه به انتخابات است. اگر انتخابات ما یک انتخابات ضعیفی باشد، شرکت مردم ضعیف باشد، یک‌جور قضاوت می‌کنند، یک‌جور تصمیم‌گیری می‌کنند؛ اگر حضور مردم، حضور هوشمندانه، قوی، در صحنه و با حجم زیاد باشد، جور دیگری قضاوت می‌کنند، جور دیگری نظر می‌دهند. حقیقتاً جمهوری اسلامی با تجدید این انتخابات‌ها در سالهای معیّن و دوره‌های معیّن، طراوت تازه‌ای پیدا می‌کند؛ خود را در دل‌ها و چشمهای مردم دنیا به شکل جدیدی، به شکل برجسته‌ای، به شکل طُرفه‌ای مجسّم می‌کند و نشان می‌دهد؛ این است که واقعاً روز انتخابات برای نظام جمهوری اسلامی، روز جشن است، روز شادی و شور است.»

رهبری در رابطه به اظهارات نامزدهای انتخابات در جریان تبلیغاتشان نیز خطاب به آن‌ها فرمودند: «البتّه همه مراقبت کنند و بدانند که ملّت ایران دشمن دارد؛ در مقابل دشمن باید چهرهٔ ملّت، چهره‌ای باشد که حاکی باشد هم از تصمیم، هم از اطمینان به نفْس؛ سکینه و آرامش. این دو چیز باید وجود داشته باشد. عزم و تصمیم راسخ، آنجایی که باید تصمیم گرفت، و در هر حال توکّل به خدای متعال و اعتماد به نفْس و احساس قدرت و توانایی که خوشبختانه ملّت ایران این را دارند، انسان این را احساس می‌کند. خب حالا در بحث‌ها و حرفهای انتخاباتی، گاهی یک حرف‌هایی زده شد که شایستهٔ ملّت بزرگ ایران نبود، لکن حضور مردم همهٔ این مسائل را حل خواهد کرد؛ این چیزها تأثیری در حضور مردم نخواهد گذاشت ان‌شاءالله و به توفیق الهی. ان‌شاءالله مردم -زن و مرد- در سرتاسر کشور شرکت خواهند کرد و آبرو خواهند بخشید به نظام جمهوری اسلامی، با حضور خودشان، با عزم راسخ خودشان.»

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل