1227

وقتی بی‌بی‌سی سید ابراهیم رئیسی را سوم انتخابات ایران می خواند

6 سال قبل

هم رسانی

   وقتی بی‌بی‌سی سید ابراهیم رئیسی را سوم انتخابات ایران می خواند

بی‌بی‌سی فارسی که از مدت ها پیش از انتخابات و حتی پیش از ثبت نام ها تخریب سید ابراهیم رئیسی را در دستور کار خود قرار داده بود امروز و پس از رای نیاوردن وی از این سیاست خود عقب نشینی نمی کند.
در همین زمینه بی‌بی‌سی در تحلیلی وی را نفر سوم انتخابات نامید. بی‌بی‌سی در این خصوص اینگونه استدلال کرد و نوشت: "اما واقعیت این است که گفتمان ابراهیم رئیسی، نفر دوم این انتخابات نیست. بلکه او بر سکوی سوم ایستاده است. رتبه دوم این رقابت‌ها از آن گروه‌هایی است که به هر دلیلی رای نداده‌اند.

از ۵۶ میلیون و ۴۱۰ هزارو ۲۳۴ نفر واجدان شرایط حضور در انتخابات ۲۹ اردیبهشت، ۱۵ میلیون و ۱۹۰ هزار و ۱۰۳ نفر در این انتخابات شرکت نکرده‌اند. به علاوه تعداد آرای باطله نیز در این دوره نسبت به سالهای گذشته رشد قابل توجهی داشته و به حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار رای رسیده است. این رقم حتی از میزان رای‌های مصطفی میرسلیم و مصطفی هاشمی‌طبا، دو کاندیدای آخر انتخابات ریاست‌جمهوری، بیشتر است. مجموع دو آمار فوق روی هم ۱۶ میلیون و ۳۹۰ هزار و ۱۰۳ هزار رای است که از آرای ابراهیم رئیسی، بیشتر است." 

همانطور که ملاحضه می کنید بی‌بی‌سی فارسی در تحلیلی کودکانه برای تخریب رئیسی و نادیده گرفتن ظرفیت افرادی که به وی رای داده اند کسانی را که اساسا در این انتخابات شرکت نکرده اند یعنی کسانی که احتمالا به هر دلیلی این فرایند را برای رسیدن به قدرت را یاقبول نداشته و یا اینکه به هر دلیل دیگری شرایط رای دادن برای آن ها مهیا نبوده است. حال سئوال این است که چرا بی‌بی‌سی اساسا به دنبال نادیده گرفتن آراء اقای رئیسی است؟

پاسخ به نظر کاملا واضح است، بی‌بی‌سی این را می داند که این برای اولین بار در تاریخ جمهوری اسلامی است که نفر دوم رقابت کسی که کمتر از یک ماه فرصت داشته خود را مطرح و معرفی کند توانسته است این چنین رای بالایی بیاورد و اساسا این این 16 میلیون به صورت بالقوه منتقدین دولت خواهند بود. به همین جهت بی‌بی‌سی در راستای اهداف خود به دنبال کنترل آن ها می باشد و احتمالا یکی از همین راه ها نادیده گرفتن این افراد است و در مقابلش به بازی گرفتن کسانی است که اساسا در بازی شرکت نکرده اند.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل