12283

دروغ تازه ترامپ و همدستی بی بی سی با آن

3 سال قبل

هم رسانی

   دروغ تازه ترامپ و همدستی بی بی سی با آن

در زمانی که التماس های دونالد ترامپ و اعضای دولتش برای مذاکره با ایران تبدیل به دستمایه خنده رسانه ها شده است، رئیس جمهور آمریکا در تازه ترین و سنگنین ترین دروغ خود گفته است که ملاقات با ایرانی ها زود است!
ترامپ این دروغ را در حاشیه نشست کشورهای صنعتی جهان در فرانسه گفته است و مدعی شده که رئیس جمهور فرانسه وی را در جریان دعوت وزیر خارجه ایران به محل اجلاس گروه هفت قرار داده است اما جواب ترامپ این بوده که فعلا برای دیدار با ایرانی‌ها خیلی زود است! نکته جالب آنکه بی بی سی فارسی با انعکاس دروغ پردازی تازه ترامپ تلاش کرد تا به نوعی به تأیید آن دست بزند.

علی رغم تلاش تازه رسانه انگلیسی فعال در کمپین ضدایرانی رئیس جمهور آمریکا، ترامپ نزد جهانیان به دروغگو بودن شهره است، بر اساس نظر سنجی رسانه های آمریکایی، از زمانی که رئیس جمهور شده، روزی نبوده که دروغ نگفته باشد.
ترامپ یادش رفته است که کمی قبلتر، از ظریف درخواست کرده بود که به کاخ سفید برود اما ظریف این دعوت را رد کرده بود. به نظر می رسد که ایرانی ها حق داشتند که پیشنهاد تماس تلفنی با ترامپ را قاطعانه رد کنند، زیرا او نه تنها دروغگو است بلکه ثبات عقلی نیز ندارد.

در ایران علی ربیعی، سخنگوی دولت، گفته است که سفر ظریف که به درخواست فرانسه صورت گرفته "مخفیانه نبوده و آمریکایی‌ها نیز مطلع بوده‌اند". به گفته علی ربیعی فرانسه به ابتکار خود گفت‌گوهایی را با آمریکا انجام داده است. او گفت: "ما از این حسن نیت استقبال می‌کنیم اما نقشی در این گفت‌وگوها نداریم.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل