12284

بی‌بی‌سی؛ اسرائیل آماده پاسخ حزب الله لبنان باشد

3 سال قبل

هم رسانی

   بی‌بی‌سی؛ اسرائیل آماده پاسخ حزب الله لبنان باشد

به گزارش بی‌بی‌سی سید حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان، در واکنش به سقوط دو پهپاد بر فراز بیروت، به نیروهای رژیم اسرائیل هشدار داد که آماده پاسخ "قریب‌الوقوع" این گروه باشند. او همچنین گفت حزب‌الله لبنان وارد فاز تازه‌ای از مقابله با اسرائیل شده است.
سید حسن نصرالله گفت حزب‌الله هر چه در توان دارد به کار می‌گیرد تا مانع حملات پهپادهای اسرائیل به لبنان شود. رهبر حزب‌الله گفت: "من به شهروندان شمال اسرائیل و تمام سکنه فلسطین اشغالی می‌گویم، زندگی عادی نداشته باشید. احساس امنیت نکنید و حتی یک ثانیه شک نکنید که حزب‌الله چنین تجاوزی را تحمل نخواهد کرد."

او پهپادی را که در جنوب بیروت سقوط کرد یک پهپاد "دومتری درجه بالای نظامی" و آن عملیات را "انتحاری" خواند. رهبر حزب الله تایید کرد که دو عضو حزب‌الله در حومه دمشق در حمله جنگنده‌های اسرائیل به شهادت رسیده اند اما گفت هدف حمله پایگاه سپاه قدس سپاه پاسداران نبوده است.

سید حسن نصرالله خطاب به "دنیا" گفت اگر "اسرائیل کسی از برادران ما را در سوریه بکشد، ما در لبنان به آن پاسخ خواهیم داد نه در مزارع شبعا." او خطاب به ارتش اسرائیل گفت: "به ارتش اسرائیل مستقر در مرز می‌گویم "در آماده‌باش کامل منتظر باشید. یک روز، دو روز یا سه روز، فقط منتظر باشید."

از طرف دیگر، سردار قاسم سلیمانی در شبکه توییتر به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی نوشته است: "قطعا این عملیات های دیوانه‌وار، آخرین دست و ‌پا زدنهای رژیم صهیونیستی خواهد بود."

سعد حریری، نخست وزیر لبنان، هم روز یکشنبه ورود دو پهپاد اسرائیلی به فضای هوایی لبنان را محکوم کرد و این "تجاوز جدید" را "تهدیدی برای ثبات منطقه" و "حمله آشکار به حاکمیت ملی لبنان" خواند.


مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل