12293

چرا بی بی سی به دنبال متهم نشان دادن ایران در حمله به مراکز نفتی سعودی است؟

3 سال قبل

هم رسانی

   ایران و عربستان

به دنبال هدف قرار گرفتن مرکز نفتی آل سعود توسط نیروهای یمنی تغییر موارضه قوا شاهد آن بودیم که کشورهای و غربی و رسانه های آنها به منظور انحراف افکار عمومی از این واقعیت به سیاست تکراری متهم کردن ایران دست زدند.
به طور مثال بنگاه سخن پراکنی بی بی سی فارسی در سه روز اخیر برای سرپوش نهادن به افزایش توان بازدارندگی نیروهای انصارالله در برابر عربستان سعودی و علی رغم پذیرش مسئولیت این حملات توسط یمنی در حال وارنه نمایی و متهم کردن جمهوری اسلامی است.

البته بی بی سی فارسی و کشورهایی چون انگلستان و امریکا حتی قبل از حمله به یمن، انصارالله را متهم می کردند که مورد حمایت ایران است، این اتهام یکی از علل تداوم تجاوزات امارات و سعودی به این کشور در 5 سال گذشته است.

عربستان سعودی در 5 سال گذشته همواره ادعا کرده است که هر گلوله ای که نیروهای مسلح و کمیته های مردمی یمن به طرف متجاوزین شلیک کرده اند از طرف ایران بوده است. نه ترکی المالکی و نه پمپئو هرگز جرات نکردند ایران را مستقیما متهم کنند که عامل این حملات بوده است و فقط تلاش کردند با حرفهای واهی حداقل آبروی کشورهایشان را حفظ کنند، آبرویی که نیروهای مسلح یمن آن را برده است و فناوری آمریکایی را بی اثر کرده و از سوی دیگر نبض اقتصاد عربستان یعنی آرامکو را فلج کرده است.

چگونه ترکی المالکی به نمایندگی از سعغودی ها و بی بی سی فارسی به نمایندگی از رسانه های غرب به این نتیجه رسیده اند که سلاح به کار رفته در این حمله ایرانی بوده در حالی که این سلاح به طور کامل سوخته و هیچ اثری از آن باقی نمانده است؟ و چگونه به این نتیجه رسیده که مبداء آن از یمن نبوده است آنهم برغم آنکه تمام رادارها، فرودگاهها و پایگاههای نظامی عربستان سعودی فقط زمانی متوجه آن شدند که در مرکز تاسیسات نفتی بقیق و خریص منفجر شد؟

اگر آنها فکر می کند با این ادعاهای مضحک می توانند ترامپ را وادار کند که ارتش و ناوگانش را برای حمله به ایران به کار گیرد باید بداند ترامپ هرگز به خاطر نفت عربستان سعودی و نه حتی به خاطر خود عربستان سعودی نمی جنگد چرا که اگر توانی برای جنگ داشت موقعی به ایران حمله می کرد که نیروهای ایرانی گرانقیمت ترین پهباد جاسوسی آمریکایی را به محض ورود به حریم هوایی ایران سرنگون کردند. ترامپ پیام ایران را از طریق واسطه دریافت کرد که در آن ایران اعلام کرده بود که در صورت سقوط یک موشک آمریکایی ولو در صحرا، پایگاه ها و کشتی های آمریکایی مورد حمله قرار خواهند گرفت.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل