1231

حمله نیروهای امنیتی به منزل شیخ عیسی قاسم و سکوت رسانه ای بی‌بی‌سی

5 سال قبل

هم رسانی

   حمله نیروهای امنیتی به منزل شیخ عیسی قاسم و سکوت رسانه ای بی‌بی‌سی

تنها چند روز است که از صدور حکم دادگاه رژیم آل خلیفه بر ضد شیخ عیسی قاسم از رهبران مقاومت مردمی بحرین مبنی بر یک سال حبس و پرداخت 100هزار دینار غرامت و مصادره حساب های ایشان مربوط به خمس گذشته است.
اما در این مدت التهاب موجود در خیابان های بحرین که در نتیجه این حکم به وجود آمده ، فروکش نکرده است. حکم زندان آیت الله عیسی قاسم به مدت 3 سال تعلیق شده است و دادگاه رژیم آل خلیفه، دستور داده است اموال موجود در حساب سپرده شیخ عیسی قاسم و املاک او مصادره شود.

اما نیروهای امنیتی بحرین تنها به مصادره اموال شیخ اکتفا نکرده و در نهایت مزدوران آل خلیفه با حمله به خانه آیت الله عیسی قاسم روحانی معترض او را در حصر خانگی قرار داده اند. وزارت کشور بحرین پس از حمله به سوی منزل آیت الله عیسی قاسم و چندین ساعت درگیری با مدافعان منزل او، از خانگی وی در منطقۀ دراز خبر داد.

در این بین پوشش رسانه ای این اقدام ضد انسانی حاکمیت بحرین کمی عجیب بوده. بی‌بی‌سی فارسی که همیشه خود را رسانه ای مستقل معرفی می کند در این مورد دم خروسش کاملا بیرون زده و خط مشی اصلی این رسانه را برای همگان نمایان ساخت. بسیاری این اقدام دولت بحرین را در راستای سفر اخیر ترامپ به عربستان و چراغ سبزی که از سوی این دوکشور به دولت بحرین داده شده است تفسیر می کنند که به نظر این استدلال بی ربط نبوده و اتفاقا باید یکی از دلایل این امر را سکوت رسانه هایی همچون بی‌بی‌سی دانست. بی‌بی‌سی به جهت آن که در فضای رسانه ای منطقه پیاده کننده سیاست های دولت انگلیسی می باشد و از آنجایی که دولت جنایاکار بحرین شریک استراتژیک دولت انگلیس است بنابراین دلیل سکوت بی‌بی‌سی در قبال این جنایت جدید دولت بحرین کاملا مشهود است.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل