1236

بی‌بی‌سی و نمایش آشفته از جریان اصول گرایی

5 سال قبل

هم رسانی

   بی‌بی‌سی و نمایش آشفته از جریان اصول گرایی

بی‌بی‌سی فارسی که این روزهای پس از انتخابات خود را فاتح انتخابات می داند به دنبال تحمیل تحلیل های خود به مخاطبانش می باشد. تحلیل هایی درباره علل اصلی شکست اصول گرایان و پیروزی اصلاح طلبان و همچنین تحلیل هایی در خصوص فاصله گرفتن مردم از نظام و...
اخیرا این شبکه در یادداشتی تحت عنوان "انتخابات ۹۶؛ 'لشکر شکست‌خورده' اصول‌گرایان" سعی می کند یک نوع آشفتگی را در جناح و جبهه اصول گرایی ترسیم کند. حال آنکه جبهه اصول گرایی اگر در ظاهر هم بازنده انتخابات باشد اما با رای بالایی که کسب کرده است خود را تبدیل به قدرتمندترین اپوزوسیون دولت تبدیل کرده است. اپوزوسیون و یا به قول سعید جلیلی دولت در سایه ای که از یک بدنه رای 16 میلیون نفری برخوردار است. رایی که در تاریخ جمهوری اسلامی از جهت تعداد بی سابقه بوده است. احتمالا همین امر باعث نگرانی و ناراحتی بی‌بی‌سی فارسی گشته است که به گفته نویسنده این یادداشت در فضای مجازی به دنبال پیدا کردن مصادیقی می باشد که نمایان گر آشفتگی اصول گرایان است.

به نظر بی‌بی‌سی نگران آن است که این بدنه 16 میلیونی در این چهار سال فعال بشود و در نهایت برنده انتخابات 1400 باشد به همین جهت به دنبال ضربه زدن به این بدنه می باشد.

این شبکه در راستای اهدافی که به آن اشاره شد در این یادداشت اینگونه می نویسد: "عد از پایان یک مسابقه فوتبال، هواداران تیم بازنده از میان خودشان، بازیکنان تیم، سرمربی، داور، زمین بازی، تیر دروازه و هر عامل دیگری که در آن اطراف باشد، دنبال مقصر می‌گردند و عده‌ای هم سکوت می‌کنند و غم می‌خورند. در ارودگاه اصول‌گرایان هم چنین وضعیتی حکمفرماست. بعضی از آن‌ها در مبانی جمهوری اسلامی و لزوم مشارکت عمومی تردید کرده‌اند. برخی می‌گویند باید در روش‌های اصول‌گرایی خودمان تجدیدنظر کنیم، بعضی شورای نگهبان را مقصر چنین شرایطی می‌دانند که در مقابل "تخلف‌هایی" که آن‌ها مدعی‌اند صورت گرفته، سکوت کرده است یا اصلا به خاطر "مصلحت‌اندیشی" صلاحیت حسن روحانی را تایید کرده است. دیگرانی هم هستند که خشم خود را نثار حسن روحانی می‌کنند. اما صدای غالب آن است که باید به نتیجه انتخابات احترام گذاشت و منتقد دولت روحانی ماند."
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل