1237

دوگانه بی‌بی‌سی؛ قانون حجاب در واتیکان و ایران

5 سال قبل

هم رسانی

   دوگانه بی‌بی‌سی؛ قانون حجاب در واتیکان و ایران

پوشش همسر و دختر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سفر به عربستان و ایتالیا (واتیکان) به حدی متفاوت بود که بسیاری از رسانه های جهان نیز به آن اشاره کردند.
بسیاری از رسانه ها از جمله بی‌بی‌سی فارسی که وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس می باشد بخشی از گزارش های خود را به سفر خانواده ترامپ به عربستان و ایتالیا اختصاص داده و پوشش 'ملانیا' و 'ایوانکا' همسر و دختر رئیس جمهوری آمریکا را در سرزمین حجاز نامناسب خواندند در حالی که در دیدار با پاپ فرانسیس در واتیکان، در احترام به تشریفات داخلی واتیکان، حتی حجاب سیاه رنگ بر سر داشتند.

همسر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با توجه به اینکه اصلیت اسلوونی دارد و کاتولیک است، در واتیکان در حضور پاپ فرانسیس با لباسی سیاه رنگ و با حجاب سر، ظاهر شد و به تشریفات سنتی واتیکان احترام گذاشت اما در سفر رسمی به عربستان سعودی تصمیم گرفت تا لباس های خود را با پوشش های محلی منطبق نکند. بدین صورت خانواده ترامپ در سفر به عربستان سعودی، کشوری که در آن نقاب برای زنان اجباری است، بدون حجاب بودند و به رسوم و سنت این کشور احترام نگذاشتند.

اما به نظر نکته جالب تر در این است که شبکه ای مثل بی‌بی‌سی فارسی که از حجاب همسر و دختر ترامپ در حضور پاپ حمایت کرده و آن را احترام به قوانین مذهبی واتیکان می داند چگونه اسن که همیشه به قانون حجاب برای مهمانان و دیپلمات هایی که به ایران سفر می کنند گله مند است و آن را خلاف عرف دیپلماتیک می داند. خوب است که این شبکه حدود عرف را مشخص کند که ما هم بدانیم این عرف در واتیکان کارایی ندارد اما به یک باره در ایران دارای کار برد می شود.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل