1238

مانور هدفمند بی‌بی‌سی بر یک مجله ی زرد در افغانستان

5 سال قبل

هم رسانی

   مانور هدفمند بی‌بی‌سی بر یک مجله ی زرد در افغانستان

بی‌بی‌سی فارسی به تازگی در سایت خود به مطلبی در مورد یک نشریه زرد در افغانستان می پردازد که تمام تمرکز آن بر روی مسئله ی مد است.
این نشریه کار خود را برای زنان افغان و نجات آنها از حصار خانه آغاز کرده است. البته این ها تعابیری است که بی‌بی‌سی نقل می کند:
"همکاران این نشریه امیدوارند این مجله وارد خانه‌ها در افغانستان شود و به دست زنان و دخترانی بیفتد که بیشتر وقتشان را در "حصار خانه" سپری می‌کنند"
چرا بی‌بی‌سی برای زنانی که در کشورهای اسلامی زندگی می کنند اغلب واژه هایی چون"حصار" "زندان" "تنهایی" "قربانی" " اسیر" و الفاظی از این دست به کار می برد؟

با کمی تامل در مطالب منتشر شده در سایت بی‌بی‌سی فارسی متاسفانه به شمار نامحدودی از مطالب بر می خوریم که تنها با یک هدف منتشر شده اند: " تحقیر و القای ضعف و ناتوانی به زن مسلمان"

به راستی هدف بی‌بی‌سی از انتشار این مطالب با این ادبیات چیست؟ چرا بی‌بی‌سی اغلب خانواده های ایرانی و افغانی و دیگر کشورهای اسلامی را سنتی می خواند و افرادی که خلاف جریان اسلام و سبک زندگی مومنانه را در این کشورها پیش می گیرند، افرادی پیشرو، شجاع ، موفق و کارآمد می خواند؟

پر واضح است که بی‌بی‌سی به دنبال زدودن هر نوع سبک زندگی اسلامی و با متانت از جوامع اسلامی است و به دنبال ایجاد حس کاذب مظلوم واقع شدن در وجود زنانی است که به هر دلیل شاید مانند بسیاری از زنان غربی و آمر یکایی دچار مشکلاتی باشند اما انچه در واقع بی‌بی‌سی می خواهد این است که تمام مشکلات زنان مسلمان را به دین و مذهبشان ربط دهد و راه رهایی از مشکلات را تنها فاصله گرفتن از دین و ارزش های مذهبی و در نتیجه ی آن بی عفتی و بی بند و باری و در یک کلام غربی شدن معرفی کند.

به مذاق بی‌بی‌سی و اربابانش هیچگاه خوش نمی آید که یک جامعه ی دینی مسیر مختص خودش را برود و تمدن خودش را حفظ کند بلکه همیشه در پی آن است که جوامع مسلمان را جیره خور فرهنگ فاسد غربی کند. درست همان فرهنگی که اصالت و متانت زن شرقی را از او می گیرد و او را در چاهی عمیق تر از مشکلات روزمره اش گرفتار می کند .
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل