1241

عصبانیت بی‌بی‌سی از سخنان آیت الله آملی لاریجانی

5 سال قبل

هم رسانی

   عصابانیت بی‌بی‌سی از سخنان آیت الله آملی لاریجانی

اخیرا آیت‌الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی در خصوص مطرح شدن مساله رفع حصر از سوی برخی افراد موضع قاطعانه ای را اتخاذ کردند.
آملی لاریجانی در این خصوص بیان داشت: "همه دیدند که برخی در مورد این موضوع قبل و حین انتخابات چه کردند و همنوایان آنان چه گفتند. ما این مسائل را هم از دور می بینیم و هم از نزدیک شاهد اتفاقاتی که در پشت پرده رخ می دهد هستیم.ماهیت این کار شبیه همان کاری است که در فتنه 88 صورت گرفت؛ نقل کرده‌اند که کاندیدایی در جمع هواداران خود خطاب به آنان گفته است که ما آمده ایم حصر را بشکنیم. شما چه کاره اید که بخواهید حصر را بشکنید؟

عالی ترین نهاد امنیتی کشور در این زمینه تصمیمی را اتخاذ کرده است. رفع حصر نیز مانند سایر مصوبات شورای عالی امنیت ملی برای معتبر بودن پروسه خاص خود را دارد و اینکه بخواهیم عواطف مردم را برای ایستادگی مقابل این قبیل تصمیمات قانونی تحریک کنیم همان روح و باطن فتنه 88 است. بر همین اساس به این قبیل رسانه ها و افرادی که تلاش می کنند به صورت زنجیره ای و همنوا چنین مسائلی را دائماً تکرار کنند و از این طریق فشار وارد آورند هشدار می دهیم که این بساط را جمع کنند وگرنه قوه قضاییه با اقتدار، خود این بساط را جمع خواهد کرد.

به فرض که شورای عالی امنیت ملی مصوبه خود را ملغی کند و رفع حصر اتفاق بیفتد، در این صورت تازه کار قوه قضاییه برای رسیدگی قضایی به این موضوع آغاز می شود و تصمیم در مورد این اتهامات و نحوه رفتار با متهمان با قاضی رسیدگی کننده به پرونده و در چارچوب مقررات قانونی خواهد بود."

درخصوص سخنان رئیس قوه قضاییه ایران رسانه های ضد انقلاب از جمله بی‌بی‌سی فارسی مواضع تندی را اتخاذ کردندسیاستی که بی‌بی‌سی پس از این سخنان در پیش می گیرد یک سیاست مشخص است این شبکه که در دوران تبلیغات انتخاباتی آقای روحانی سعی کرد که از وی حمایت کند اکنون و پس این سخنان آملی لاریجانی علاوه بر حمایت از اقای روحانی سعی می کند که وعده رفع حصر را که بارها از سوی آقای روحانی در تجمعات انتخاباتی مطرح شد را از روی دوش وی بردارد.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل