1243

ناراحتی بی‌بی‌سی از "گاو شیر ده" نامیدن سعودی ها توسط رهبر انقلاب

5 سال قبل

هم رسانی

   ناراحتی بی‌بی‌سی از "گاو شیر ده" نامیدن سعودی ها توسط رهبر انقلاب

طبق روال هر ساله در نخستین روز از بهار قرآن، ماه مبارک رمضان، محفل نورانی انس با قرآن کریم به مدت سه ساعت در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد.
در این دیدار بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب با واکنش گسترده رسانه های ضد انقلابی همچون بی‌بی‌سی فارسی روبرو شد. رهبری در بخشی از سخنان خود در این دیدار به دوری سعودی ها از محتوای قرآن و نزدیکی آن ها به کفار اشاره می کنند و اینگونه بیان می کنند: "در دنیای اسلام یک عدّه انسانهای بی‌ارزش و نالایق و پست، سرنوشت برخی از جوامع اسلامی را در دست گرفته‌اند؛ مثل همین دولتهایی که مشاهده میکنید؛ سعودی و امثال اینها. اینها به‌خاطر دوری از قرآن است، اینها به‌خاطر عدم آشنایی با حقایق قرآنی است.

البتّه یک مقداری عدم آشنایی است، یک مقداری عدم ایمان است. بظاهر معتقد به قرآنند، گاهی میلیون‌ها نسخه‌ی قرآن هم چاپ میکنند، مجّانی هم اینجاوآنجا تقسیم میکنند، امّا به محتوای قرآن، به معنای قرآن، به مضمون قرآن هیچ اعتقادی ندارند؛ قرآن میگوید «اَشِدّآءُ عَلَى الکُفّارِ رُحَمآءُ بَینَهُم‌»، [ولی] اینها «اشدّاء علی المؤمنین، رحماء مع الکفّار» هستند.

شما ملاحظه کنید ببینید وضع اینها چه‌جوری است؛ با کفّار مأنوسند، [به آنها] علاقه‌مندند، برای آنها از اموال ملّتشان... احمقها خیال میکنند که با دادن پول و با کمک کردن و با این چیزها میتوانند صمیمیّت دشمنان اسلام را جلب کنند، [درحالی‌که] صمیمیّتی وجود ندارد؛ همان‌طور که خودشان هم گفتند، مثل گاو شیرده [هستند]؛ شیرشان را میدوشند، وقتی‌که دیگر شیر نداشتند، ذبحشان میکنند." همانطور که در بالا به آن اشاره شد این سخنان با واکنش گسترده و منفی رسانه هایی همچون بی‌بی‌سی روبرو شد.

بی‌بی‌سی فارسی در گزارشی مفصل ایران را متهم به این کرد که از طرفی سخن از مذاکره با دولت های عربی می دهد و از طرفی به آن ها حمله می کند. حال آنکه در این سخنان کاملا مشهود است که روی سخن فعلا با دولت سعودی است نه با تمام کشورهای عربی کما اینکه ایران رابطه خوبی با بسیاری از این کشورها دارد.

اما نکته جالب این ماجرا اینجا است که شبکه بی‌بی‌سی به طرفداری از سعودی های کودک کش به قضیه ورود می کند و ایران را بابت این مواضع سرزنش می کند.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل