1244

بی‌بی‌سی و تشابه سازی بین معترضین انتخابات 88 با معترضین قانونی انتخابات 96

5 سال قبل

هم رسانی

   بی‌بی‌سی و تشابه سازی بین معترضین انتخابات 88 با معترضین قانونی انتخابات 96

حجت‌الاسلام رئیسی، نامزد دوزادهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پس از تایید صحت انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در اینستاگرامش نوشت:اینجانب نظر شورای محترم نگهبان، درباره انتخابات را فصل الخطاب می دانم و امیدوارم قوه قضائیه به تخلفات اعلامی از سوی آن شورا، به طور جدی رسیدگی کند.
سید ابراهیم رئیسی که تولیت آستان قدس رضوی را در دست دارد توانسته بود برای اولین بار به رقیبی قدرتمند با 16 میلیون رای در مقابل رئیس جمهور مستقر مطالبات مردم را نمایندگی کند. ایشان قبلا با ارسال اسناد زیادی، به تخلفات گسترده از سوی دولت در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 1396 اعتراض داشت. اما اعتراضی در چهارچوب قانون نه به مانند فتنه گران سال 88 به خیابان ها آمده و اموال عمومی را به آتش بکشند.

نکته جالب این اعتراض های قانونی و متمدانه این بود که رسانه ای همچون بی‌بی‌سی فارسی که در سال 88 علم اعتراضات غیر قانونی را بلند کرده بود و بیش از 8 ماه در فضای رسانه ای رهبری فتنه گران را بر عهده گرفته بود اکنون معترض آقای رئیسی شده است که چرا به نتایج انتخابات اعتراض می کنید و سعی می کند این اعتراض را با فتنه گری سال 88 یکی کند.

بی‌بی‌سی در همین زمینه در یادداشتی در وب سایت خود اینگونه می نویسد: "اعتراضات امسال اصولگرایان، البته به گفته آنها به معنی قبول نداشتن نتایج انتخابات نبوده، اما یادآور مقطع بعد از انتخابات ریاست جمهوری دهم است که رهبر می گفت "دشمنان" می کوشند "این پیروزی حتمی را به یک پیروزی مشکوک و قابل تردید تبدیل کنند."

به نظر بی‌بی‌سی با تشابه سازی بین این دو اعتراض که تفاوت فاحش آن برای همگان روشن سعی می کند از گناهی که در سال 88 مرتکب شده است فرار کند. اما بی‌بی‌سی باید بداند که مردم ایران هیچگاه حوادث عاشورای 88 و ضرباتی که فتنه گران به کشور زدند فراموش نمی کنند و این شبکه با تمام تلاشش نمی تواند لکه ننگ فتنه گران را پاک کند. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل