1251

دروغ های پر تناقض بی‌بی‌سی آشکار می شود

5 سال قبل

هم رسانی

   دروغ های پر تناقض بی‌بی‌سی آشکار می شود

بی‌بی‌سی فارسی به تازگی مطلبی به نقل از رئیس جمهور ایران منتشر کرده است. این نقل قول بی‌بی‌سی فارسی با این عنوان است: "نمی‌پذیریم که هر کسی در هر شهری ادعای رهبری مردم را داشته باشد"
این جمله را اگر هر رئیس جمهور دیگری در هر کجای جهان بزند حرف درست و به جایی است چرا که اگر هر فردی در هر کجای کشور ادعای رهبری کند این یعنی عدم اتحاد و ایجاد تفرقه میان مردم و فروپاشی یک نظام و نابودی یک کشود. اما آنچه که در این میان مهم است تحلیل سراسر مغرضانه ی بی‌بی‌سی فارسی از این جملات است.

بی‌بی‌سی فارسی که وظیفه ی خود می داند که نقل قول های مسئولین جمهوری اسلامی را تبدیل به یک نمایش تمام عیار اختلاف و تنش میان مسئولین نظام جلوه دهد این بار هم به دستورالعمل اربابنش عمل کرده و رئیس جمهور ایران را مقابل امام جمعه نشانده است.

بی‌بی‌سی در این باره می نویسد:
"به نظر می رسد سخنان آقای روحانی اشاره به احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد است که گفته بود نباید در این شهر اجازه برگزاری کنسرت داده شود. آقای علم الهدی دلیل مخالفت خود را "حریم امام رضا" اعلام کرده بود."

این در حالی است که بی‌بی‌سی در مقدمه ی همین گزارش اورده است:
"حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، شب گذشته (شنبه ۳ ژوئن/۱۳ خرداد) در سخنانی گفت که "ملت ایران پذیرفته است که تنها یک رهبر و قانون اساسی در کشور وجود ‏دارد.""
سوال اصلی اینجاست : چطور می شود که بی‌بی‌سی در میان این دروغ ها و تحلیل های بیمارگونه ی تفرقه آمیزی که دم به دم از سخنان مسئولین ایران ارائه می دهد دچار چنین تناقضاتی می شود و حتی به شعور مخاطبان خود احترام نمی گذارد. اگر ملت ایران پذیرفته است که یک رهبر و یک قانون اساسی دارد پس چطور منظور رئیس جمهور از این حرف می تواند نماینده ی رهبری باشد؟ مگر جناب علم الهدی نماینده ی رهبری نیست؟

البته این امری کاملا طبیعی است که در مورد قوانین اجتماعی و برخی برنامه های فرهنگی میان مسئولین اختلاف نظر و سلیقه باشد و حتی میان اقشار متفاوت مردم ولی این اصلا دلیل خوبی برای این اتهام به رئیس جمهور روحانی نیست که مقابل نماینده ی رهبری ایستاده باشد.

اینکه بی‌بی‌سی از هر فرصت ناچیزی برای اختلاف افکنی و ایجاد شبهه در دل مردم استفاده می کند امری طبیعی و عادی است اما اینکه یک رسانه ی پر مدعا که کلاس خبرنگاری مجازی در سایت خود برگزار می کند انقدر نابخردانه و بی شرمانه در لابه لای دروغ های بزرگش دچار تناقض گویی واضحی شود جای سوال بزرگی است و پر از تاسف برای انگلیس و دیگر اربابان این رسانه ی مضحک.البته این اشتباهات فاحش هم توجیه دارد چرا که از قدیم گفته اند دروغگو فراموشکار است. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل