1260

بی‌بی‌سی دم از حقوق زنان می زند

5 سال قبل

هم رسانی

   بی‌بی‌سی دم از حقوق زنان می زند

به تازگی بی‌بی‌سی فارسی گزارشی در مورد حضور زنان در استادیوم ها و ورزشی به نام زومبا برای زنان منتشر کرده است. بی‌بی‌سی فارسی با گزارشی که سعیده هاشمی تهیه کرده است سعی دارد تا قوانین مرتبط با حقوق زنان را در ایران کاملا بی رحمانه و ناعادلانه جلوه دهد.

بی‌بی‌سی سنگ حقوق زنان ایرانی را به گونه ای به سینه می زند که گویی تمام قوانین در ایران بر علیه تفریحات و آزادی های معقول زنان مسلمان است.

به راستی چند درصد بانوان ایرانی از تماشای یک مسابقه ی پسرانه ی فوتبال یا کشتی یا هر ورزش مردانه ی دیگری در استادیومی با حضور صدها مرد و پسر نوجوان لذت می برند و این تفریح را در این شرایط و در این فضا ترجیح می دهند به حضور در استادیوم های ورزشی زنانه؟ و شرکت در انواع مسابقات ورزشی و یا هنری و هزاران رشته و کلاس های مهارت آموزی زنانه که فضا و شرایطی لطیف و زنانه دارد؟

سوال بعدی این است که چند درصد زنان و دختران جوان ایرانی به راستی از اینکه ورزشی با صدای بلند ترانه های آمریکایی در باشگاه های ورزشی انجام دهند و این ورزش را از آمریکای لاتین برای آنها سوغات آورده باشند لذت می برند و این ورزش را به شنا و پینگ پینگ و شطرنج و کاراته و یوگا و هزاران ورزش سالم و معقول دیگر ترجیح می دهند؟

اصلا چند درصد از بانوان مسلمان ایرانی حاضرند در باشگاه های شبیه به دیسکو پا بگذارند و به گونه ای به ظاهر ورزش کنند که گویی در یک مجلس عروسی قدم گذاشته اند؟

این ها همه خط قرمز های یک زن مسلمان ایرانی است و خلاف این گزاره ها خواسته و تمایل زنانی است که تعدادشان در ایران محدود تر از آن است که بخواهد به مسئله ی حیثیتی و حیاتی خقوق بشر برای تیتر یک بی‌بی‌سی تبدیل شود.

اما آنچه هویداست دلسوزی خاله خرسه ی انگلیس برای زنان ایران است و کاسه ایست که همیشه داغ تر از آش است و ظاهرا همیشه ادعای آن را دارد که خودش آش دهن سوزتری دارد برای ذائقه و سبک زندگی زنان شیعه ی مسلمنی که سبک زندگیشان را از صاحب این روزها و این ماه مبارک یعنی خدا و کلام او یعنی قرآن می گیرند. اما آنچه بی‌بی‌سی برایش تلاش می کند این است که در ماه مبارک رمضان توجه ها را هرچه بیشتر به سمت مثلا آزادی هایی جلب کند که مثلا آزادی است اما در واقع اسارت در هوای نفس است هوای نفس عده ای که گمان می کنند مرغ همسایه همیشه غاز است و زن در هر کجا  امنیت و آزادی دارد به جز ایران.

این ادبیات بی‌بی‌سی که هزاران حق از زنان ایرانی گرفته شده است که یکی از آن حضور در استادیوم ها و مثلا فلان ورزش است ، دروغی مضحک و مثالی ناقص از حقوق کامل یک زن است که بی‌بی‌سی تنها قادر شده به بی ارزش ترین و سطحی ترین آن چنگ بزند و این خود حاکی از دروغی بزرگ است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل