1261

آتش سوزی در برج گرنفیل؛ رویکرد بی‌بی‌سی فارسی؛ نظرات شما

5 سال قبل

هم رسانی

   آتش سوزی در برج گرنفیل؛ رویکرد بی‌بی‌سی فارسی؛ نظرات شما

آتش سوزی در گرنفیل و در قلب لندن؛ حوالی دفتر بی بی سی فارسی؛ سوال اینجاست که چرا اخبار مربوط به پلاسکو در تهران بیشتر توسط بی بی سی فارسی پوشش داده می شد نسبت به اتفاقاتی که اکنون در چند خیابان آن طرف تر از دفتر مرکزی بی بی سی فارسی و در لندن رخ داده است؟!
آتش نشانی لندن از افزایش تعداد و همچنین احتمال شناسایی نشدن هویت برخی از قربانیان آتش‌سوزی برج گرنفل خبر داد.

گزارش های حاکی از آنست که آتش‌سوزی در برج مسکونی گرنفل در غرب لندن منجر به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از مردم شد. مقامات رسمی تا کنون کشته شدن 177 نفر را تایید کرده اما احتمال افزایش تعداد قربانیان به بیش از 100 نفر نیز وجود دارد. فاجعه ای مشابه با ساختمان پلاسکو – تهران.

بنظر شما آیا اطلاع رسانی توسط رسانه های انگلیسی دامنه دار و کافی بوده است؟ نظر شما در خصوص نحوه پوشش اخبار بی‌بی‌سی فارسی چیست؟

در فاجعه ی پلاسکو و در روز اول بیش از 7 گزارش مبسوط از قلب لندن پیرامون حوادث پلاسکو منتشر شد. این در حالیست که در روز اول از حادثه برج گرنفیل در شهری که دفتر بی‌بی‌سی فارسی در آن جا قرار دارد هنوز فقط یک مورد گزارش روی سایت این رسانه قرار گرفته است.

درپی افزایش عصبانیت شهروندان لندنی، مردم محلی نزدیک به این برج سوخته خواستار پاسخگویی مسئولین هستند. از زمان آتش‌سوزی ده‌ها تن همچنان مفقود هستند، و پلیس نگران است که شدت آتش‌سوزی و فاجعه چنان بوده باشد که برخی قربانیان هرگز شناسایی نشوند.


برخی کارشناسان در زمان فاجعه ی پلاسکو بر این باور بودند که بی‌بی‌سی فارسی مهم ترین هدفی که از پوشش اخبار پلاسکو داشت ایجاد استرس و حاشیه برای مردم بود. و اکنون در حادثه ای مشابه در نزدیکی دفتر بی‌بی‌سی فارسی چندان بدان پرداخته نمی شود.

به نظر شما برای بی‌بی‌سی فارسی آیا دسترسی به اخبار موثق در لندن آسان تر از تهران نیست؟

شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را از طریق همین صفحه با دیگران به اشتراک بگذارید. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل