1267

حمایت از دولت یا نگرانی برای تکرار نشدن تاریخ!

5 سال قبل

هم رسانی

   دیدار رهبر معظم انقلاب با مسئولین نظام

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی به بخشی از سخنان رهبری ایران اسلامی در دیدار با مسئولین نظام واکنش نشان داده و آن را تهدیدی برای دولت فعلی کشورمان دانسته است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که به تازگی بر روی وب سایت و شبکه تلویزیونی خود منتشر کرده است، به بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار خود با مسئولان نظام واکنش نشان داده و تلاش کرده است تا با قرار دادن ایشان در مقابل دولت فعلی کشورمان، سخنانشان را تهدیدی برای دولت تفسیر کند.

بی‌بی‌سی فارسی در توضیح این گزارش تصویر که با تیتر «چرا آیت الله خامنه‌ای حسن روحانی را تهدید به عزل می‌کند؟» منتشر کرده است، این گونه می‌نویسد: «رهبرایران دیشب در جمع روسای قوای سه گانه و مسوولان گفته در سال ۵۹، رئیس جمهوری وقت مردم را به دو دسته مخالف و موافق تقسیم کرد. آقای خامنه‌ای پیام اصلی انتخابات را رأی اعتماد به حکومت دانسته و گفته نباید با تقسیم‌های غلط، کار مردم در انتخابات را ضایع کرد.»

اما رهبر معظم انقلاب در سخنان خود در دیدار با مسئولان نظام نه تنها فقط به دولت بلکه به همه این مسئولان توصیه‌هایی کاملاً بصیرت بخش را ارائه دادند، توصیه‌هایی که بخش‌های مختلفی را در برداشته و فقط یکی از آن به اتحاد ملی مربوط بود که نمونه عدم توجه به آن را در دوران ریاست جمهوری بنی صدر و خیانت‌هایش در سال 1359 مشاهده کردیم.

بی‌بی‌سی که عادت دارد با پرداختن به تنها یک بخش کوچک از فرمایشات رهبری از آن به نوع دلخواه خود تفسیر کند، این بار نیز در گزارش خود از همین روش بهره برده است، در حالی که اگر سخنان رهبر معظم انقلاب در این نشست را به طور کامل مطالعه کنیم، درک خواهیم کرد که جز بیان واقعیت‌ها و توصیه‌هایی دلسوزانه برای تمامی مسئولان نظام، هیچ موضوع دیگری مطرح نبوده است؛ هر چند که این طبیعی و کاملاً پذیرفته شده است که اگر رفتاری غیردرست از یک مسئول در هر پست و مقامی که باشد سر بزند، حتی اگر در جایگاه ریاست جمهوری کشور هم باشد، باید تاوان اشتباهش را بپدرازد و نتیجه رفتار مشابه بنی صدر می‌تواند سرانجامی مشابه او را هم برای فرد رقم بزند اما سخنان رهبری هشدارها و توصیه‌های بوده است که به آن روز گرفتار نشوند.

رهبر معظم انقلاب در دیدار سالانه خود با جمعی از مسئولان نظام و سران سه قوا که به مناسبت ماه مبارک رمضان برگزار گردید، فرمودند: «گفتیم باید از تجربه‌ها استفاده کنیم. چند مورد را من اینجا ذکر کرده‌ام. یک مسئله، مسئلهٔ تأثیر انسجام و اتّحاد ملّی است در موفّقیّت؛ این بسیار چیز مهمّی است. در صحبت‌های آقای رئیس‌جمهور هم بود، بنده تأیید می‌کنم که انسجام ملّی را باید حفظ کرد، اتّحاد ملّی را باید حفظ کرد. مشترکات را بایستی همواره در نظر داشت. این منافاتی ندارد با اینکه یک مخالفی هم در یک بخشی -که مخالفت با فلان سیاست یا با فلان برنامه دارد- مخالفت خودش را ابراز کند؛ هیچ منافاتی ندارد. امّا به معنای این نباید باشد که در زمینهٔ مسائل کلان و اساسی کشور، کشمکش و بگومگو هست.

 ما این انسجام و اتّحاد و تأثیرش را در طول این قریب چهل سال آزموده‌ایم. خب در جنگ هم یک عدّه‌ای بودند که مخالف بودند. در همان اوقاتی که ما گرفتار جنگ تحمیلی بودیم، یک عدّه‌ای در همین خیابان‌ها و سرِ چهارراه‌های تهران بودند -قاعدتاً خیلی از شماها در یادتان هست- که ایستاده بودند و علیه جنگ اعلامیّه پخش می‌کردند. مخالفت ممکن است وجود داشته باشد لکن قاطبهٔ ملّت، عمدهٔ ملّت، حرفشان یکی بود و ایستادگی کردند روی حرف، این همان چیزی است که مورد نظر ما است که انسجام و اتّحاد ملّی است. کشور را دوقطبی نباید کرد، مردم را به دو دسته نباید تقسیم کرد؛ آن حالتی که در سال ۵۹ متأسّفانه از ناحیهٔ رئیس‌جمهور آن روز اتّفاق افتاد که مردم را به دو دستهٔ موافق و مخالف تقسیم کرده بودند که چیز خطرناکی است.»

مشخص است که بی‌بی‌سی و دیگر رسانه های هم مسیرش نگرانی از تهدید دولت نداشته و بلکه نگرانی اصلی شان عدم تکرار تاریخ و واقعه بنی صدر و ایجاد اختلاف میان دسته های مردم ایران با استفاده از فرمایشات بصیرت افزای رهبری معظم انقلاب اسلامی است که این گونه ابراز می شود.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل