1272

آیا بی‌بی‌سی در ماجرای آتش سوزی لندن هم پای شهردار را وسط می کشد؟

5 سال قبل

هم رسانی

   "صادق خان" شهردار لندن

بی‌بی‌سی فارسی در واکنش به حادثه آتش سوزی برج تجاری پلاسکو در تهران سعی کرد تمام کاسه و کوزه ها را بر سر شهردار تهران یعنی دکتر قالیباف بشکند.
در تهران کاملا مشخص بود که این شبکه به دنبال تسویه حساب شخصی با شخص قالیباف بوده و به دنبال سیاه کردن عملکرد موفقیت آمیز وی در دوران 12 سال شهرداری ایشان بوده است. بی‌بی‌سی با توجه به آنکه احتمال ورود شهرداری تهران به رقابت های انتخاباتی را می داد تخریب وی را از همان زمان و در لابلای خاکسترهای پلاسکو جستجو می کرد و اتفاقا این برگ خود را در انتخابات رو کرد حتی پس از آنکه مشخص شد شهرداری تهران به مدیریت ساختمان در خصوص احتمال وقوع چنین حادثه ای تذکرات لازم را داده است.

اما در خصوص آتش سوزی که اخیرا در برج گرنفل لندن اتفاق افتاد که برج مسکونی بوده و تعداد تلفات آن نسبت به پلاسکو به مراتب بالاتر بوده و تا کنون تعداد کشته شدگان به 70 نفر رسیده است. اما یک نکته جالب در گزارشات بی‌بی‌سی وجود دارد و آن اینکه این شبکه سعی می کند تمام تقصیرات این ماجرا را به گردن شهردار این شهر بی افکند. با بررسی سبقه شهردار لندن به یک وجه مشترک با قالیباف میرسیم و آن اینکه بی‌بی‌سی به جهت سیاسی با هر دوی آنها مشکل داشته بنابراین در یک چنین اتفاقاتی فرصت را مغتنم شمرده و راستای حذف رقیب سیاسی خود بهره میبرد.

"صادق خان" شهردار کنونی لندن در انتخابات 2016 با کسب 57 درصد از آرا مردم لندن به نمایندگی از حزب کارگر بر این مسند می نشیند. اما از جایگاه حزبی وی مهم تر دین او می باشد که احتمالا به دلیل مسلمان بودن وی هجمه ها به او بیشتر می شود.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل