1273

جنجال تازه بی‌بی‌سی فارسی

5 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از حضور بانوان در ورزشگاه ها

یکی از مواردی که در سالهای اخیر به منظور جنجال سازی رسانه ای و تحریک نگاه های فمنیستی در ایران مورد توجه گردانندگان غرب گرای اتاق فکر بی‌بی‌سی فارسی قرار داشته است مسئله ی ورود زنان برای تماشای مسابقات ورزشی مردانه در ایران بوده است.
در همین چهارچوب، بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رسانه ای نزدیک به دولت انگلستان همواره در تلاش بوده است تا با شبکه سازی در ایران نسبت به سیاسی کردن ورزش و افزایش فشار بر جمهوری اسلامی ایران از سوی برخی فدراسیون های ورزشی اقدام نماید. این رسانه با تمرکز بر روی قواعد غرب گرایانه ی تصویب شده از سوی برخی فدراسیون های ورزشی جهانی که بدون توجه به وضعیت فرهنگی ایران به عنوان جامعه ای اسلامی استبه دنبال پررنگ کردن بحث ورود زنان به استادیوم های ورزشی است. این امر در حالی است که برخی کارشناسان علاوه بر تفاوت های فرهنگی بر وجود برخی مشکلات فنی مانند مانند موقعیت نامناسب مکانی برخی ورزشگاه ها در ایران و ضعف امکانات رفاهی در آنها به عنوان موانع جدی بر سر راه ورود بانوان برای تماشای مسابقه های ملی بزرگ یاد می کنند. 

اما ظاهرا باز هم در روزهای اخیر اتاق فکر فمنیست بی‌بی‌سی فارسی بار دیگر با نادیده گرفتن این موارد و به بهانه حضور برخی بانوان در مسابقه والیبال لیگ جهانی در ورزشگاه 12 هزار نفری آزادی جار و جنجال های تازه ای را برای والیبال ایران در به منظور تحریک فدراسیون جهانی والیبال در حال تدارک دیدن است. 

به طور مثال همزمان با تلویزیون ماهوارای، کانال بی‌بی‌سی فارسی مدعی می شود که در رسانه های ایران، عکسهایی از حضور زنان در مسابقه والیبال ایران و بلژیک در ورزشگاه آزادی منتشر شده است. در واکنش به این عکسها گروهی از کاربران در توییتر گفته اند که تماشاچیان زن به صورت "گزینشی" انتخاب شده بودند و امکان خرید بلیط برای آنها وجود نداشته است. در ادامه این کانال تلگرامی از مخاطبان خود می خواهد که اگر جز زنانی هستید که این مسابقه را تماشا کردید، چطور بلیط تهیه کردید؟
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل