1276

یاوه گویی "تیلرسون" و سکوت معنا دار بی‌بی‌سی

5 سال قبل

هم رسانی

   یاوه گویی "تیلرسون" و سکوت معنا دار بی‌بی‌سی

"رکس تیلرسون" وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد سیاست دولت ترامپ در قبال ایران در حال تکوین است اما دولت واشنگتن در پی مقابله با استیلا و هژمونی منطقه ای ایران و نیز حمایت از انتقال مسالمت آمیز رژیم در این کشور است.
تیلرسون که در جلسه کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا سخن می گفت در پاسخ به سوال یک نماینده درباره رویکرد دولت ترامپ در قبال جمهوری اسلامی ایران، گفت: "سیاست ما در قبال ایران هنوز در حال تکوین است و آن را هنوز به رئیس‌جمهور تقدیم نکرده‌ایم. اما باید بگویم که ما به طور یقین متوجه ادامه حضور تنش‌ آمیز ایران در منطقه هستیم."

وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه در تشریح سیاست دولت ترامپ در قبال جمهوری اسلامی ایران، گفت: "سیاست ما در قبال ایران این است که هژمونی و برتری آن را عقب رانده و توانایی آنها در تولید سلاح هسته ای را مهار کنیم و از عناصری در داخل ایران حمایت کنیم که منجر به انتقال مسالمت‌آمیز حکومت شود. و البته همان‌طور که می‌دانیم، آن عناصر حضور دارند."
اینکه آمریکا دقیقا به اندازه عمر این انقلاب به دنبال براندازی نظام حاکم در ایران بوده است زیاد چیز عجیبی نیست. اما اینکه در دوران ترامپ این مساله با پررویی هر چه تماک تر توسط وزیر امورخارجه وی عنوان می شود کمی عجیب به نظر می رسد.

این سخنان وزیر امورخارجه آمریکا در حالی ایراد می شود که هنوز یک یک ماه از انتخابات پرشور با مشارکت بالای 70 درصدی مردم در ایران نگذشته است. اینکه مردم در انتخاباتی شرکت می کنند و با رای خود دوباره به ساختار و نظام سیاسی موجود آری می گویند و پس از آن آمریکایی ها سخن از براندازی می کنند کمی عجیب است این در حالی است که همین آمریکایی ها که شعار دموکراسی خواهی آن ها گوش فلک را کر کرده است پس از انتخابات ایران با سعودی هایی رقص شمشیر می روند که حتی یک انتخابات در این کشور برگزار نکرده است و تنها نظامی است که تنها یک قبیله در آن حاکم می باشد. 

اما شاید از سخنان تیلرسون عجیب تر که در دشمنی وی با ایرانی ها شکی نیست عدم موضع گیری رسانه هایی همچون بی‌بی‌سی فارسی می باشد که خود را طرفدار دموکراسی و طرفدار نظر مرم می داند. آیا وقت آن نرسیده است که بی‌بی‌سی به عنوان یک رسانه به رسالت رسانه ای خود که حمایت از رای مردم است عمل کند؟ و یا اینکه همچنان می خواهد رسانه دولتی انگلیس باقی بماند و از سیاست های آن ها حمایت به عمل آورد.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل