1277

چرا حنای بی‌بی‌سی برای کارشناسان ارشد این شبکه هم دیگر رنگ ندارد؟

5 سال قبل

هم رسانی

   چرا حنای بی‌بی‌سی برای کارشناسان ارشد این شبکه هم دیگر رنگ ندارد؟

اخیرا و در پی اقدام مقتدرانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حمله موشکی از داخل خاک ایران به مراکز گروه تروریستی داعش در شهر دیرالزور سوریه برخی از کارشناسان شبکه بی‌بی‌سی فارسی واکنش های جالبی و متفاوتی با سیاست های شبکه به این اقدام سپاه داشتند که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم.
مسعود بهنود از موسسین شبکه تلوریونی بی‌بی‌سی فارسی در واکنش به این اقدام سپاه در توئیتی اینگونه نوشت: "از دید من، خطاست مماشات و هر نوع نمایش ضعفی در برابر ترامپ در این وضعیت. مماشات پای میز مذاکره است. در این مرحله دنیا زبان غرور را بهتر می فهمد." و یا سید عطا الله مهاجرانی که از کارشناسان ثابت این شبکه می باشد در صفحه توئیتر خود اینگونه واکنش نشان داد: "حمله موشکی به مقر داعش در دیرلزور، فراتر از حمله به داعش و انتقام شهیدان عملیات ترور در تهران است، پیامی روشن، مقتدرانه و به هنگام به همه "

این تنها در موضوع حمله موشکی سپاه نیست که اختلاف نظر کارشناسان بی‌بی‌سی فارسی با سیاست های این شبکه برای مخاطبان آن آشکار می شود. به عنوان نمونه همین یکی دوهفنه پیش علی علیزاده کارشناس این شبکه در برنامه پرگار این شبکه به دفاع تمام قد از سیاست های رهبر جمهوری اسلامی پرداخت و سیاست های ایشان را در دوران رهبری بر ایران کاملا تائید کرد.

سئوالی که در این مقطع به ذهن می رسد این است که چرا دیگر حتی کارشناسان این شبکه هم از سیاست های آن تبعیت نکرده؟ و خط دیگری را می پیمایند. با یک بررسی ساده واکنش های این شبکه می توان به این پرسش پاسخ داد. تقریبا تمام واکنش های مثبت این کارشناسان در زمانی اتفاق می افتد که جمهوری اسلامی اقتدار خود را در منطقه و جهان به رخ دشمنان خود می کشد در این مقطع است که واکنش های مثبت و تحسین برانگیز کارشناسان این شبکه را هم بر می انگیزد. این مساله نشان می دهد که اقتدار کلید واژه ای است که هر چند سیاست های شبکه بی‌بی‌سی آن را بر نمی تابد اما برخی از کارشناسان این شبکه که کمی مستقل تر از سیاست های شبکه خود را تعریف می کنند سر تعظیم در مقابل آن فرود می آورند. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل