1284

بی‌بی‌سی فارسی و ضرب المثل « گنه کرد در بلخ آهنگری؛ به شوشتر زدند گردن مسگری»

5 سال قبل

هم رسانی

   مجلس شورای اسلامی

شبکه خبری بی‌بی‌سی فارسی در 25 خردادماه 1396 در خبری به نقل از رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ایران، عنوان نموده است که مجلس شورای اسلامی به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی یک نامه رسمی در خصوص احتمال حمله تروریستی داعش به مجلس شورای اسلامی هشدار داده است و لذا مجلس در این خصوص کوتاهی نداشته است.
در این خبر بی‌بی‌سی فارسی، به طور تلویحی کوتاهی و قصور سپاه پاسداران را در شکل گیری حادثه تروریستی حمله به مجلس شورای اسلامی موثر می داند.

اگرچه به گفته کارشناسان، اقدامات نیروهای امنیتی و حفاظتی در حادثه تروریستی مجلس نقش به سزایی در پیشگیری و گسترش حجم تلفات و خسارات این حادثه تروریستی داشته است و این اقدامات باعث شد مجلس شورای اسلامی بدون حتی یک دقیقه وقفه جلسه رسمی خود را برگزار نماید و آن را متوقف ننماید ( برخلاف حادثه مشابه در پارلمان انگلیس که تعطیلی پارلمان انگلیس را به دنبال داشت)، سوال اصلی که در این خصوص مطرح می گردد آن است که به راستی بی‌بی‌سی فارسی در تبیین جنایات گسترده گروه تروریستی داعش و به ویژه حادثه تروریستی داعش در مجلس تاکنون چه کرده است؟.

جالب آن که بی‌بی‌سی فارسی از اطلاق «گروه تروریستی» به داعش، پرهیز دارد و همواره اعضای این گروه تروریستی را « پیکارجویان » خطاب می کند. آیا زمان آن فرانرسیده است که بی‌بی‌سی فارسی به جای القای شبهه در خصوص عملکرد قربانیان حوادث تروریستی، به جنایات و جرایم داعش و دولتهای حامی آن بپردازد و رسالت خبری خود را به درستی انجام دهد؟. این گونه پوشش خبری توسط شبکه بی‌بی‌سی فارسی یادآور این ضرب المثل فارسی است که می گوید « گنه کرد در بلخ آهنگری؛ به شوشتر زدند گردن مسگری» مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل