1289

بی‌بی‌سی : زن ایرانی بدبخت است

5 سال قبل

هم رسانی

   بی‌بی‌سی : زن ایرانی بدبخت است

به تازگی بی‌بی‌سی فارسی گزارشی در مورد فیلم سازان زن ایرانی در سایت خود منتشر کرده است. بی‌بی‌سی به علاوه سعی دارد که این فیلم ها را کاملا سیاه و آینه ی جامعه ای کاملا آسیب دیده جلوه دهد.
بی‌بی‌سی در عین حالی که می کوشد زنان زخم خورده را به تصویر بکشد و یاس و ناامیدی را به زنان ایرانی نسبت دهد ، سعی می کند تا تمامی سوژه های فیلمسازان زن را مشکلات و آسیب ها و بدبختی های آنان جلوه دهد.

بی‌بی‌سی وقتی می خواهد به مشکلات زنان ایرانی اشاره کند اول از همه و بیش از همه به جامعه ای سنتی و شدیدا مرد سالار اشاره می کند. البته این انگی است که بی‌بی‌سی همیشه به مردان ایرانی نسبت می دهد و خانواده های ایرانی را مردسالار و با سیستمی دیکتاتوری معرفی می کند.

بی‌بی‌سی همیشه زنان ایرانی را موجوداتی ضعیف و سرخورده می خواند که دائما در حال مبارزه برای حقوق پیش پا افتاده ی خود هستند. موجوداتی ناتوان و ذلیل و کاملا افسرده ای که تماما مورد سرکدب پدران ، برادران وهمسرانشان قرار می گیرند و کوچکترین حقی برای ابراز وجود یا انتخاب علایق خود ندارند.این ها همه تصاویر کریه و زشتی است که بی‌بی‌سی به زنان ایرانی نسبت می دهد و به عبارت دیگر جامعه ی ایران را جامعه ای بیمار معرفی می کند که تنها قربانی اش زنان هستند.

حالا با بهانه ی پرداختن به فیلمسازان زن و سوژه های آنان بی‌بی‌سی می کوشد تا دست آویزی بسازد برای القای این توهمات خنده آورش به مخاطب و قبولاندن این مسئله به مخاطب که زن در ایران کاملا مورد ظلم و ستم است.

حال آنکه اگر جانب انصاف را در نظر بگیریم زنان در سراسر جهان شاید با محدودیت هایی مواجه باشند و حق آنان در برخی موارد به خاطر جنس لطیفشان به طور کامل و آنگونه که در شان یک زن است، ادا نشود اما به واقع آنچه در جامعه ی ایران اسلامی رخ می دهد به این سیاهی و تیرگی نیست.

جامعه ی ایران اسلامی همیشه مملو از زنانی بوده که پای آرمان های خود ایستاده اند مبارزه کرده اند و در جامعه تاثیر گذار بوده اند و هیچ کس مانع پیشرفتشان نشده است. زنانی که فرزندان بزرگ و ارزشمند تربیت کرده اند و یا مسئولیت های خطیر سیاسی و اجتماعی را بر دوش کشیده اند و یا حتی زنانی که در مناطق محروم و ضعیف زیسته اند بارها و بارها در هنر و خلاقیت و اشتغال و کارآفرینی و عزت نفس الگوی مردان و مورد حمایت و تشویق مردان قرار گرفته اند. 

پس این کوته نظری و ظلم آشکاری است که برای بالا بردن پرچم فمینیسم و تحریک زنان سطحی نگر یک رسانه ی غربی زنان توانمند ایرانی را تا به این حد تحقیر کند و با دروغ و تهمت به جو جامعه ی ایران انگ عقب ماندگی بزند.این ها همه در شرایطی است که زنان در کشورهای اروپایی و آمریکایی تنها به جرم زن بودنشان به شدت مورد سوء استفاده های متنوع واقع می شوند چه در تبلیغ های تجاری و اقتصادی چه در فیلم ها و عرصه های فرهنگی و چه در عرصه ی سیاسی و نظامی.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل