1292

بی‌بی‌سی و حمایتش از تهدیدهای آمریکا علیه ایران

5 سال قبل

هم رسانی

   «مایک پومپئو» رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا

«مایک پومپئو» رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم به «سیا» روز شنبه ضمن تکرار لفاظی‌های مقامات آمریکایی، ایران را «بزرگترین کشور حامی تروریسم در جهان» توصیف کرد و گفت که «تهران» و «پیونگ‌یانگ»، امنیت ملی آمریکا را تهدید می‌کنند.
وی در مصاحبه با شبکه «ام اس ان بی سی» که روز گذشته به وقت محلی پخش شد، درباره ایران گفت: «امروز، این کشور نفوذ بسیار زیادی دارد، نفوذی که فراتر از نفوذ آنها در 6 یا هفت سال گذشته است. خواه این نفوذ آنها بر دولت بغداد باشد، خواه افزایش قدرت حزب‌الله و لبنان باشد، خواه همکاری آنها در کنار الحوثی در یمن و شیعیان عراق که هم‌اکنون در امتداد مرز سوریه در حال مبارزه هستند و به طور قطع نیروهای شیعه که در سوریه درگیر هستند. ایران در همه‌جای خاورمیانه حضور دارد.»

این سخنان رئیس سیا در حالی مطرح می شود که دقیقا هفته پیش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اهداف داعش را از داخل خاک ایران هدف موشک های میان برد خود قرار داد و همچنین سید حسن نصرالله رهبر حزب الله لبنان در سخنرانی روز جمعه خود به مناسبت روز جهانی قدس در خصوص جنگ احتمالی با رژیم صهیونیستی گفته بود: «دشمن اسرائیلی باید بداند که اگر جنگی را علیه سوریه یا لبنان آغاز کند، دیگر مشخص نیست که این جنگ لبنانی- اسرائیلی یا سوری- اسرائیلی باقی بماند. البته این بدان معنا نیست که کشورهای دیگر نیز مستقیما درگیر می‌شوند. بلکه چنین جنگی راه را برای مشارکت هزاران و حتی صدها هزار مبارز از سراسر دنیای عرب و اسلام، از عراق، یمن، ایران، افغانستان و پاکستان باز می‌کند.»

اما در این میان بی‌بی‌سی فارسی به عنوان یک رسانه وابسته به دولت انگلیس در خصوص سخنان و تهدادات رئیس سازمان سیا در گزارشات خود سعی کرد تا به حمایت از این سخنان پرداخته و با یاد آوری حضور نظامی ایران و گروه های حامی ایران همچون حزب الله در سوریه این سخنان وی را توجیه کرده و در راستای مقابله با نفوئ ایران در منطقه عنوان کند. حال آنکه باید از این شبکه پرسید آیا بوده زمانی از پس از پیروزی انقلاب اسلامی که آمریکایی ها ایران تهدید نکرده باشند و ایران را محورت شرارت ننامیده باشند؟
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل