1300

شبه کودتا در ونزوئلا و سکوت رسانه ای بی‌بی‌سی

5 سال قبل

هم رسانی

   نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا

در حالی که بحران سیاسی ونزوئلا همچنان ادامه دارد، یک فروند بالگرد پلیس روز گذشته به ساختمان دادگاه عالی این کشور حمله کرده است. بر اساس این گزارش نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا نیز این حمله را تروریستی دانسته و محکوم کرده است.
رئیس جمهور سوسیالیست ونزوئلا طی 3 ماه گذشته با اعتراضات وسیع داخلی روبرو بوده است. مادورو تاکید کرد: این بالگرد به سوی ساختمان دادگاه عالی تیراندازی کرده و چند نارنجک به سوی آن پرتاب کرده است. شاهدان عینی اعلام کرده اند که صدای چند انفجار را در منطقه‌ای از شهر کاراکاس شنیده اند که دادگاه عالی، کاخ ریاست جمهوری و چند ساختمان مهم دولتی قرار داشته است. مخالفان دولت ونزوئلا به شدت از عملکرد دادگاه عالی انتقاد کرده اند. رهبران مخالف ونزوئلا بارها از نیروهای امنیتی خواسته اند تا از پیروی از دستورات رئیس جمهور سرباز زنند و به مخالفان بپیوندند. در همین زمینه وزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت نوشت که بالگرد ربوده شده پلیس ونزوئلا با بمب‌های ساخت اسرائیل دادگاه عالی این کشور را بمباران کرده است.
به نوشته این روزنامه صهیونیستی، صنایع نیروی هوایی
اسرائیل طی سال‌های گذشته، نمونه‌های ویژه‌ای از سامانه‌های جنگی بالگردها را به ارتش‌های کشورهای آمریکا جنوبی فروخته است که مهمات و راکت‌های خود را از درون بالگردها شلیک می‌کند و اکنون بحث بر سر نمونه‌هایی از این سامانه‌های جنگی است که با بالگردهای قدیمی که هنوز در برخی کشورهای آمریکای لاتین مشغول به خدمت است، سازگاری داشته باشد.

این اتفاقات در حالی در ونزوئلا رخ می دهد که برخی رسانه های طرفدار مخالفان دولت همچون بی‌بی‌سی ایت اخبار را به طور کامل سانسور کردند. بی‌بی‌سی از زمان هوگو چاوز رئیس جمهور فقید ونزوئلا به دلایل مواضع ضد استکباری او تمام تلاش خود را برای مقابله با وی به کار بست. سیاستی که در دوران جانشین وی مادرو همچنان از سوی این شبکه انگلیسی ادامه دارد.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل