1302

موج سواری بی‌بی‌سی بر روی سخنان رئیس جمهور

5 سال قبل

هم رسانی

   موج سواری بی‌بی‌سی بر روی سخنان رئیس جمهور

همایش سراسری قوه قضائیه با حضور سران سه قوه و مسئولان قضایی و کشوری در حالی در محل سالن اجلاس سران آغاز شد که لبخند رضایت بر لبان سران قوا نشسته بود و اعلام آمادگی آنها برای بهره گیری از نظریات یکدیگر، چراغ امید برای وحدت بیش از پیش در بین مسئولان و دست اندرکاران قوای سه گانه را روشن کرده بود.
سخنان جدی و شوخی های گاه و بیگاه رؤسای سه قوه هم نشان می داد که حداقل در این شرایط آنها به ضرورت ایجاد وحدت و پرهیز از مباحث حاشیه ای کاملا واقفند. یکی دیگر از نکات قابل توجه، اعلام آمادگی رؤسای قوا برای افزایش میزان همکاری ها با سایر قوا بود که این را هم می توان نشانه خوبی برای افزایش وحدت و همکاری و کاهش بحث و تنش بین قوای سه گانه ارزیابی کرد.

حسن روحانی در بخشی از سخنان خود در این همایش اشاره به منزوی کردن آمریکا در مجامع جهانی کرد و اینگونه گفت: "انقلابی بودن معنایش این است که امریکا را منزوی کنیم. معنایش این است که با زبانی با دنیا حرف بزنیم که دنیا بفهمد، درک کند. حتی در موضوعاتی مثل حقوق بشر، می شود مذاکره کرد. البته نمی شود موضوعی که سالها علیه ما حرف زده شده، یک شبه حل شود. اما می شود مذاکره کرد. می توانیم قوانین خودمان را اجرا کنیم."

این سخنان شخص رئیس جمهور در حالی که کاملا مشخص است مخاطب آن کیست اما بی‌بی‌سی فارسی در گزارش مفصلی که از این همایش بر روی آنتن خود می برد سعی می کند این سخنان حسن روحانی را در تقابل با دستگاه قضایی نشان دهد. و از آن تعبیر به اختلاف بین قوا می کند و سعی می کند تا بر روی موجی که خود ساخته است سوار شده و بهره برداری خود را بکند. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل