1305

انتقال بی سر و صدا تروریست های داعش به افغانستان و سکوت رسانه ای بی‌بی‌سی

5 سال قبل

هم رسانی

   انتقال بی سر و صدا تروریست های داعش به افغانستان و سکوت رسانه ای بی‌بی‌سی

این روزها نفس های داعش در عراق و سوریه به شماره افتاده است. اما آنانی که چشم بینا دارند به وضوح بازی خطرناکی را که آمریکایی ها در افغانستان آغاز کرده اند می بینند.
آنچه هم اکنون در منطقه مشهود است روند رو به سقوط تروریسم کنترل شده امریکایی – عربی ایجاد شده در منطقه است که بیشتر با عنوان داعش شناخته می شود. داعش (دولت اسلامی عراق و شام) در سوریه و به خصوص عراق به روزهای پایانی خود نزدیک می شود این دقیقاً همان مسئله ای است که موردنظر امریکا نیست. از یک سو جبهه مقاومت در میدان نبرد دست برتری داشته و نقاط مختلف منطقه را یکی پس از دیگری آزاد می کند. از سوی دیگر در میدان مذاکرات هم به دلیل اینکه برتری میدانی با جبهه مقاومت است، نتیجه ای عاید جبهه غربی – عربی نشده و نمی توانند راه به جایی ببرند؛ تنها سعی دارند با کش دار کردن مذاکرات مواضع خود را تثبیت نمایند. در این میان به نظر می رسد امریکا برنامه دیگری دارد تا بتواند تروریسم کنترل شده مدنظر خود را همچنان در منطقه پایدار نگاه دارد. باتوجه به منابع مختلف اطلاعاتی، داعش در حال مذاکره با دیگر گروه‌های تروریستی است تا با هماهنگی آنها مناطق شرق میانه، آسیای مرکزی و جنوب روسیه را مورد تهدید قرار دهند. اما به نظر می رسد در این منطقه وسیع افغانستان بیش از دیگر کشورهای و مناطق موردنظر است. در چند ماه اخیر اخبار متحیرکننده ای از افغانستان به گوش می رسد، از یک سو شبه نظامیان داعش غار معروف «تورا بورا» را تصرف کردند.

از سوی دیگر فرمانده نیروهای داعش در افغانستان «ابو عمر خراسانی» تهدید کرده بود که سرزمین‌های جدید را از نیروهای نظامی کابل و طالبان پس می‌گیرد. شمار داعشی‌ها تنها در افغانستان 3 تا 4 هزار نفر برآورد شده و باتوجه به تلاش‌های آنان برای الحاق به دیگر سازمان‌های تروریستی که دارای پایگاه‌های ویژه‌ در کشورهای شوروی سابق به‌ویژه در آسیای مرکزی و روسیه هستند، یک تهدید واقعی برای قدرت رهبران فعلی کشورهای منطقه محسوب می‌شوند.

این انتقال آرام و بی سر و صدا تروریست ها از سوریه به سمت افغانستان با هماهنگی آمریکایی ها در حالی صورت می گیرد که رسانه هایی همچون بی‌بی‌سی فارسی که اتفاقا حضور فعالی هم در کشور افغانستان دارند در این خصوص سکوت رسانه ای پیشه کردند و در واقع با این سکوت خود همراهی خود را با تروریست ها و دولت های حامی آن ها در منطقه به اثبات رسانده اند.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل