1306

عصبانیت بی‌بی‌سی از ابقاء سردار جعفری در فرماندهی سپاه پاسداران

5 سال قبل

هم رسانی

   سرلشکر محمد علی جعفری

سرلشکر جعفری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران از تمدید حکم فرماندهی خود بر سپاه پاسداران به مدت سه سال دیگر خبر داد.
سرلشکر محمد علی جعفری صبح روز سه شنبه در مراسم معرفی فرمانده جدید سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ با اشاره به آخرین وضعیت منطقه گفت: جمهوری اسلامی ایران در پیش برد راهبرد تولید امنیت دست جمعی در منطقه با تمرکز بر وحدت اسلامی و منافع ملت های منطقه موفق بوده و امروز دشمن چاره ای جز اعتراف به این موفقیت و تلاش برای سازگار کردن خود با چارچوب های ایران ندارد، اگرچه می دانیم به سادگی به این موضوع تن نخواهند داد و تا جایی که بتوانند مقاومت می کنند. و تهمت‌هایی چون حمایت از تروریست را به این گونه تلاش‌های جمهوری اسلامی وارد می کنند.

وی همچنین در رابطه با خبرهای پیرامون پایان یا تمدید فرماندهی خود که اخیرا مطرح شده است تصریح کرد که مسئولیتش در سمت فرماندهی کل سپاه حداقل تا سه سال دیگر ادامه خواهد یافت و با تلاش مضاعف به خدمت گذاری خود به نظام و انقلاب ادامه خواهند داد.

در این میان شبکه ضد انقلاب بی‌بی‌سی فارسی که چندان از این خبر راضی به نظر نمی رسد در راستای تخریب این حکم بر آمده است. بی‌بی‌سی فارسی در گزارشی در خصوص تمدید این حکم، تمدید سه ساله آن را عجیب دانسته و آن را بر خلاف رویه های رهبری عنوان می کند. این درحالی است که احکام رهبری 5 و در نهایت 10 ساله می باشد و طبق عرف حکم آقای جعفری امسال به پایان می رسیده اما احتمالا از آنجایی که رهبری از مدیریت سردار جعفری در فرماندهی کل نیروهای سپاه راضی بوده بر خلاف عرف رایچ ایشان این حکم به مدت 3 سال دیگر تمدید شده است. به نظر بی‌بی‌سی و عیادی آن که ضربات سنگینی را در این سال های گذشته از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خورده است اکنون تلاش می کند که انتقام آن را از این نهاد انقلابی بگیرد و به هر ریسمانی در راستای تضعیف این نهاد چنگ می اندازد.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل