1311

پیش بینی بی‌بی‌سی مبنی بر استمرار حضور طولانی مدت داعش در عراق

5 سال قبل

هم رسانی

   پیش بینی بی‌بی‌سی مبنی بر استمرار حضور طولانی مدت داعش در عراق

شهر موصل، مرکز اصلی تجمع گروه تروریستی داعش پس از ۲۶۸ روز عملیات سنگین به طور کامل به کنترل نیروهای عراقی درآمد. نیروهای ارتش و حشد شعبی عراق از هفته گذشته برای آزادسازی بخش قدیم شهر موصل از داعش وارد جنگ با داعشیان و پاک‌سازی شهر از آخرین افراد داعشی شده‌اند.
ارتش و نیروهای داوطلب حشد شعبی عراق پس از آزاد سازی بخش‌های مختلف موصل توانستند کل شهر موصل را آزاد کنند و نخست وزیر این کشور به صورت رسمی آزادسازی موصل از داعش را اعلام کرد. این شهر ۱۰۹۲ روز در اشغال تروریست ها بود. عناصر تروریستی داعش بیستم خردادماه سال ۱۳۹۳ با خیانت نیروهای دولتی توانستند وارد شهر موصل شوند.

حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در بیانیه ای رسما از پیروزی قاطع در موصل خبر داد. العبادی با حضور در مقر فرماندهی نیروهای مقابله با تروریسم در مرکز شهر موصل اقدام به قرائت بیانیه پیروزی کرد. وی بیان داشت که عراق امروز بر توحش و دولت خرافه داعش پیروز شد. نخست وزیر عراق با تبریک این پیروزی به همه مردم و ارتش عراق، از اقدامات و فتواهای آیت‌الله سید علی سیستانی، رهبر شیعیان این کشور تقدیر و تشکر کرد.

در این بین رسانه هایی همچون بی‌بی‌سی فارسی که در اوج قدرت داعش سعی می کردند از این گروه تروریستی حمایت رسانه ای به عمل بیاورند اکنون هر چند خود را در جبهه مقابل داعش جا زده اند اما در برخی از گزارش ها و تحلیل های خود همچنان به گونه ای عمل می کنند که در نهایت در راستای منافع این گروه می باشد. به عنوان مثال اخیرا و در پی آزاد سازی کامل شهر موصل با آنکه اکثر رسانه ها هم نوا با مردم عراق این پیروزی را جشن گرفته بودند این شبکه پیش بینی کرد که همچنان حضور نیروهای داعشی در این کشور استمرار طولانی مدت داشته باشد. هر چند بی‌بی‌سی سعی کرد که حرف خود را در قالب پیش بینی بیان کند اما پر واضح است این شبکه سخن یک اطلاع به میان می آورد و ای کاش این شبکه به این سئوال پاسخ می داد که اگر حمایت های دولت های غربی از این گروه نباشد باز هم آیا می توانند در فضای عراق تنفس کنند؟
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل