1312

حمایت بی‌بی‌سی از شکایت دولت در خصوص برخی تخلفات انتخاباتی

5 سال قبل

هم رسانی

   حمایت بی‌بی‌سی از شکایت دولت در خصوص برخی تخلفات انتخاباتی

اخیرا مجید انصاری معاون حقوقی دولت در گفتگو با وب سایت خبر آنلاین در خصوص برخی تخلفات انتخاباتی مورد ادعای دولت گفته است: تعداد بسیار زیادی تخلفات رسانه‌ای، تخلفات برخی نیروهای نظامی، انتظامی، ائمه جمعه و جاهای مختلف در انتخابات وجود دارد که دولت بر اساس آنها شکایت کرده است.
وی همچنین در این گفتگو گفته است: مجموعه تخلفات انتخاباتی در قالب شکایت ستاد کاندیداها و ستاد وزارت کشور هم وجود دارد و بعضی هم جنبه جرم عمومی محسوب می شود. مثل استفاده از اموال عمومی توسط برخی نهادها و ارگان ها یا دخالت در انتخابات له یا علیه نامزدها از سوی اشخاص یا دستگاه هایی که برای ورود به این حوزه ممنوع بودند.

مجموعه این شکايت‌ها از سوی معاونت حقوقی رئیس جمهور به شورای نگهبان و دستگاه قضایی فرستاده شد. در حال پیگیری هستیم که قوه قضاييه به اين موارد رسیدگی دقیق کند.

گرچه انصاری تاکید می کند که تخلفات در روند انتخابات تأثیری نداشت و روند انتخابات سالم بود، اما لازم است با تخلفات برخورد صورت گیرد که در آينده تکرار نشود.

در این بین رسانه هایی همچون بی‌بی‌سی فارسی تلاش کردند با سواستفاده از این سخنان آقای انصاری بار دیگر به تقابل دولت و نظام و برخی از ارکان های نظام همچون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامن بزنند. بی‌بی‌سی در گزارشی مفصل علاوه بر حمایت از این شکایت مصداق سخنان معاون حقوقی دولت و شکایت دولت را سپاه پاسداران انقلاب اسلامی معرفی می کند. این در حالی است که آقای انصاری در بخشی از گفتگو که توسط بی‌بی‌سی کاملا سانسور می شود در خصوص جایگاه سپاه بیان می دارد: سپاه به عنوان یکی از نهادهای نظامی در کنار ارتش و نیروی انتظامی وظایف ذاتی، قانونی و حقوقی دارد و وظایف خود را انجام می دهد. دولت نیز یک قوه بزرگ است. بنابراین تقابل دولت با یک نهاد نظامی اصلا بی معناست و به نظر می رسد این شیطنت های رسانه ای است. بعضا هم ممکن است القائات بیگانه باشد و متأسفانه در داخل هم برخی تکرار می کنند.

سپاه به عنوان یک نهاد نظامی که از ابتدای انقلاب بوده و هست، تاکنون نقش بزرگی در کشور ایفا کرده و خواهد کرد. دولت هم طبق قانون در جهت تقویت بنیه دفاعی از همه نیروهای مسلح و نظامی و انتظامی حمایت کرده و این کار را ادامه خواهد داد. در مجموع اساسا این بحث ها انحرافی و مشکوک است که نباید به آنها دامن زده شود. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل