1313

نگرانی برای مردم موصل از جنس بی‌بی‌سی

5 سال قبل

هم رسانی

   شادی مردم عراق پس از آزادی موصل از چنگال داعش

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی با ابراز نگرانی برای مردم موصل، از آزار آن‌ها توسط نیروهای دولتی عراق خبر داده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که اخیراً بر روی وب‌سایت خود منتشر کرده است، در ادامه واکنش‌های خود به شکست کامل سیاست‌های غرب در حمایت از تروریست‌های داعش و آزادی کامل موصل، خود را نگران وضعیت مردم این شهر نشان داده و تلاش کرده است تا با استفاده از این نگرانی، دولت عراق و نیروهای نظامی دولتی این کشور را به آزار مردم غیر نظامی موصل متهم سازد.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش، با استفاده از تیتر «انتشار تصاویر ویدیویی از آزار شهروندان توسط نیروهای ارتش عراق در موصل»، این گونه نوشته است: «تصاویر ویدیویی بیشتری از نیروهای ارتش عراق در موصل منتشر شده که در حال آزار و اذیت شهروندان مظنون به ارتباط با داعش هستند.

در آخرین تصویر منتشر شده نیروهای عراق نشان داده می‌شوند که یک نفر را از صخره پایین انداخته و به او شلیک می‌کنند.

وزیر کشور عراق گفته تحقیقات درباره این فیلم آغاز شده و هر کس که مسئول این اقدام باشد، ادگاهی می‌شود.

این درحالی است که دیدبان حقوق بشر می‌گوید شاهدان عینی اطلاعات زیادی را در اختیار این نهاد گذاشته که نشان می‌دهد ارتش عراق در موصل تعدادی را شکنجه و اعدام کرده است.»

جالب این جاست که در طول 3 سال داعش انواع جنایت‌ها را در موصل مرتکب شده و رسانه‌های غربی همراه با سیاست مدارانشان در مقابل این جنایت‌های پرشمار تنها سکوت کرده‌اند اما اکنون که نیروهای بسیج مردمی و نظامیان عراقی در کنار هم و به طور متحد موفق شده‌اند شکستی سنگین را بر بدنه تروریست‌ها وارد کنند و موصل را پس از سه سال به طور کامل آزاد سازند، این گونه فضاسازی‌ها اتفاق افتاده و تلاش می‌شود تا میان قهرمانان نظامی و بسیجی و مردم عراق فاصله ایجاد کنند.

آیا مردم موصل هم همانند این رسانه‌ها واقعیت را با دروغ عوض می‌کنند؟!

اعدام زنان و دختران پر تعدادی که راضی به عضویت در داعش برای جهاد النکاح نشده بودند، اعدام دسته جمعی صدها ایزدی، اعدام وحشیانه کودکان و ... را چطور می‌شود نادیده گرفت؟!

سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پس از آزادسازی موصل، در بخشی از یک سخنرانی به بازگوکردن برخی از جنایات داعش در موصل پرداخت و با اشاره به بریدن سر بیش از 1300 تن از جوانان شهر تکریت گفت: "داعش بیش از دو هزار زن جوان ایزدی را بین خودشان دست به دست می‌کردند و به فروش می‌رساندند و کشتارهای پانصد نفره انجام می‌دادند. آن طفلی را که دیدیم با خنده سرش را در شرق حلب بریدند گوشه‌ای از جنایات آن‌ها بود. در دیاله دیدم کودکی را از سینه مادرش گرفتند و آن را روی آتش سرخ کردند و لای پلو گذاشتند و برای مادرش فرستادند. این جنایات وحشتناک در سابقه بشریت نایاب است."

جشن و پایکوبی مردم عراق و بخصوص مردم موصل و سیل آنانی که پس از آزادی به شهر و دیار خود باز می‌گردند، بیش از پیش نشان می‌دهد که آزارها از سوی تروریست‌ها بوده است که همه جوره مورد حمایت غرب قرار داشته‌اند و آن‌ها با نیروهای نظامی که با جان گذشتگی آزادی را به آن‌ها هدیه داده‌اند، مشکلی ندارند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل