1316

چرا بی‌بی‌سی سخنان صریح آیت الله علم الهدی در خصوص حجاب را سانسور می کند؟

5 سال قبل

هم رسانی

   چرا بی‌بی‌سی سخنان صریح آیت الله علم الهدی در خصوص حجاب را سانسور می کند؟

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر سه شنبه در گردهمایی بانوان فعال در زمینه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب با اشاره به نوع پوشش در زمان پیامبر اکرم(ص)، اظهار کرد: طبق روایات، در زمان پیامبر اکرم(ص) حجاب زنان «خمار» بوده که لباسی مشکی و چادر به‌عنوان پوششی از زنان تأیید شده بود.
وی با بیان اینکه حجاب جریان عملی هر انسانی برحسب فرهنگ خانوادگی و اعتقاداتش است، افزود: تنها چیزی که برای زنان اجبار پذیر نیست، حجاب است همان‌طوری که بی‌حجابی برای زن با فشارهای دیکتاتور مابانه رضاخانی اجباری نشد. نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: حجاب فرهنگ احساسی هر خانمی نسبت به خود و عادت اعتقادی خود نسبت به مردان است و با اینکه حدی از آن واجب شرعی است، پوشش آن بر اساس مسئله سنتی،عادتی و اخلاقی هر خانمی نسبت به احساس باطنی خود نسبت به جنس مخالف است.

وی با اشاره به زندگی اجتماعی امروز، تفاوت در ارتباطات اجتماعی و نگرش های مختلف، تأکید کرد: امروز محدود کردن و تحمیل کیفیت حجاب، جواب نمی‌دهد و اصرار بر آن غلط است.

این سخنان نشان می دهد که بر خلاف آن تصویری که برخی رسانه های ضدانقلاب همچون بی‌بی‌سی فارسی به دنبال نشان دادن از وی می باشند وی نگاهی باز نسبت به مساله حجاب دارد. اما تا به امروز تمام تلاش این شبکه ها این بوده تصویری ضد زن از آیت الله علم الهدی نشان و او را یک فرد کاملا متحجر به مخاطبان خود معرفی می کردند. و شاید به همین دلیل باشد که بی‌بی‌سی فارسی علی رغم رویه خود در پوشش سخنان امام جمعه مشهد این بار کاملا سخنان وی را سانسور کرد و به هیچ وجه این سخنان را پوشش نداد. این در حالی است که تا پیش از این اگر وی کوچکترین سخنی در خصوص مثلا حضور زنان در ورزشگاه ها و یا مساله کنسرت مطرح می کرد این شبکه به طور کامل این سخنان را به گونه ای پوشش می داد که از ایشان همانطور که اشاره شد یک فرد متحجر و قرون وسطایی را به نمایش بگذارد. امام اکنون که سخنان ایشان را بر خلاف سیاست های خود یافته است از پوشش آن جلوگیری به عمل می آورد. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل