1317

چرا بی‌بی‌سی در قبال خبر هلاکت ابوبکر البغدادی مقاومت می کند؟

5 سال قبل

هم رسانی

   چرا بی‌بی‌سی در قبال خبر هلاکت ابوبکر البغدادی مقاومت می کند؟

به موازات پیروزی ارتش و نیروهای مردمی عراق در موصل و آزاد سازی کامل این شهر خبری که در فضای رسانه ای به صورت گسترده منتشر شد انتشار بیانیه ای از سوی داعش مبنی بر تائید هلاکت بغدادی بود.
در این خصوص یک منبع محلی در استان نینوا گفت که داعش با صدور بیانیه ای کوتاه هلاکت ابوبکر البغدادی سرکرده ارشد این گروه را تأیید کرده است.بر اساس این گزارش، این منبع محلی افزود: داعش اعلام کرده که به زودی جانشین البغدادی مشخص می شود. این منبع که نخواست نامش فاش شود، گفت: داعش از اعضای خود خواسته است تا سنگرهای خود را حفظ کنند و دچار تفرقه نشوند. یک منبع محلی دیگر در شهر «الحویجه» واقع در استان کرکوک عنوان داشته: رادیو وابسته به گروه تروریستی داعش به هلاکت رسیدن ابوبکر البغدادی سرکرده این گروه تروریستی را تسلیت گفت.وی در ادامه افزود:در این برنامه رادیویی یک بیانیه کوتاه قرائت شد که در آن تاکید شده کشته شدن بغدادی مصیبتی برای مبارزه نیست بلکه امتحان به شمار می آید و سربازهای خلافت باید صبر پیشه کنند. بغدادی به دنبال وخامت حالش در اثر جراحات سابقش کشته شد. رادیو داعش هم چنین اعلام کرد که مجلس موسوم به شورای مجاهدین نشستی را در حویجه درخصوص انتخاب سرکرده جدید این گروه تروریستی برگزار خواهد کرد.

اما در کمال تعجب شبکه بی‌بی‌سی فارسی به هیچ وجه حاضر به انتشار خبر هلاکت بغدادی نشد. سئوالی که پیش می آید این می باشد که چه منافعی در عدم انتشار این خبر برای بی‌بی‌سی وجود دارد؟ که این شبکه از انتشار آن جلوگیری به عمل می آورد. 

پاسخ به این سئوال چندان سخت نیست بی‌بی‌سی می داند که با شکست کاملا داعش در موصل عراق تقریبا این گروه به سمت نابودی کامل در حرکت است و اعلام خبر هلاکت بغدادی زمان این نابودی را به جلو می اندازد به همین جهت این شبکه که در تلاش است از این گروه تروریستی به عنوان ابزاری برای پیش برد اهداف خود در منطقه استفاده کند. از پوشش خبر هلاکت بغدادی پرهیز می کند.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل