1324

چه شد "فرناز قاضی زاده" از "دیدبان" رفت و چه شد که برگشت؟

5 سال قبل

هم رسانی

   چه شد "فرناز قاضی زاده" از "دیدبان" رفت و چه شد که برگشت؟

یکی از اتفاقاتی که پس از روی کار آمدن رزیتا لطفی در بی‌بی‌سی روی داد آغاز موج برخی از تغییرات در این شبکه بود. تغییراتی که بیش از پیش نشان دهنده باندی اداره شدن این شبکه بود و یکی از تغییراتی که چندی پیش در این شبکه اتفاق افتاد برکناری "فرناز قاضی زاده" مجری برنامه دیدبان بود.
پس از آن که "صادق صبا" مدیر سابق بی‌بی‌سی فارسی با هزار حرف و حدیث کرسی ریاست در این شبکه را ترک گفت و به کارگردانی یک برنامه هفتگی در رادیو فردا مشغول شد، با آمدن "رزیتا لطفی" مدیر جدید در ماه های منتهی به انتخابات مجلس در ایران در سال 94 بر سر کار بی‌بی‌سی فارسی علت تغییر در ریاست این شبکه را از زبان صادق صبا، "به کارگیری نیروهای تازه‌نفس" عنوان کرده با این حال به نظر می رسد که این تغییر آن هم در مقطع حساس پیش از انتخابات ایران دلایل دیگری داشته است.

 قاضی زاده که با آمدن صادق صبا به این شبکه وارد بی‌بی‌سی شد از همان ابتدا مدارج ترقی را در این شبکه به واسطه نزدیکی وی به صادق صبا پیمود. اما با رسیدن لطفی به مسند ریاست در این شبکه نگاه ها نسبت به وی تغییر و به صورت مشهودی سهم وی در اجرا کمتر شد. اما پس از آنکه وی از اجرا در برنامه دیدبان محروم شد به یکباره از این هفته برای اجرای مجدد به این برنامه بازگشت.

در اینکه چه شد قاضی زاده از اجرا در این برنامه محروم شد شکی نیست که به جهت اختلاف با لطفی و باند او در شبکه بوده است. اما در اینکه چه شد وی مجددا به این برنامه بازگشت گمانه هایی وجود اما آنکه تقریبا به واقعیت نزدیک است فشار برخی از بزرگان این شبکه به لطفی از جمله مسعود بهنود بوده که دوباره قاضی زاده را به دیدبان برگردانده است.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل