1327

بی‌بی‌سی و تعبیر به "جنگ قدرت" از بازداشت حسین فریدون

5 سال قبل

هم رسانی

   بی‌بی‌سی و تعبیر به "جنگ قدرت" از بازداشت حسین فریدون

پس از آنکه خبر معرفی حسین فریدون برادر رئیس جمهور به زندان آن هم به دلیل عدم تامین قرار وثیقه به رسانه ها راه پیدا کرد اکثر رسانه های ضد انقلاب از جمله بی‌بی‌سی فارسی تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا بتوانند ماهی خود را از آبی که در پی گل آلود کردن آن هستند صید کنند.
اولین سیاستی که بی‌بی‌سی فارسی به عنوان سردم دار رسانه های ضد انقلاب در پیش گرفتند تاکید بر نسبت برادری حسین فریدون با شخص رئیس جمهور و تعبیر به "جنگ قدرت در ایران" و یا "انتقام از دولت روحانی" و یا حتی "انتقام از رای مردم به روحانی" و از این دست تعابیر بوده است.

در همین زمینه بی‌بی‌سی هم به صورت مفصل در گزارش های خود به آن پرداخت و هم در یاداشت خود و به عنوان نمونه جمشید برزگر تحلیل گر ارشد شبکه بی‌بی‌سی فارسی در یادداشتی که در وب سایت اینش بکه منتشر شده است در خصوص حسین فریدون و جنگ قدرت در ایران اینگونه می نویسد: "بازداشت حسین فریدون، نقطه عطفی در مناسبات به شدت تیره و تار حسن روحانی با جناح رقیب است که کنترل نهادهای قدرتمندی مانند قوه قضاییه و سپاه پاسداران را در اختیار دارد. از همان زمان که آقای روحانی برادر خود را به عنوان دستیار ویژه رئیس جمهوری منصوب کرد، بخشی از حملات اصولگرایان منتقد حسن روحانی متوجه حسین فریدون و مناسبات مالی و اقتصادی او شد. نه تنها رسانه های اصولگرا، بلکه مقامات رسمی از جمله نمایندگان مجلس و مهم‌تر از آن، مقامات قضایی بارها به ارتباط حسین فریدون با "متهمان بزرگ مالی" اشاره کرده بودند، حتی در جریان رقابت‌های ریاست جمهوری سال ۱۳۹۶، محمد باقر قالیباف به صراحت و بدون هیچ پرده‌پوشی از دست داشتن حسین فریدون در مفاسد اقتصادی سخن گفت."

اما سئوالی که بی‌بی‌سی خوب است به آن پاسخ دهد این می باشد اگر در نظامی که قوه قضاییه مستقل دارد بنا باشد با یک متهم و یا مجرم برخورد قضایی صورت گیرد ولو اینکه وی برادر رئیس جمهور است آیا این مساله عیب است یا حسن برای آن نظام می باشد؟ مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل