1329

فشار بی‌بی‌سی برای ترکیب کابینه جدید دولت

5 سال قبل

هم رسانی

   فشار بی‌بی‌سی برای ترکیب کابینه جدید دولت

کدام وزیران در پاستور می‌مانند؟ این سوالی است که در روزهای اخیر برخی چهره‌های سیاسی به آن پاسخ داده و از جانب خود اعلام کرده‌اند که حضور دوباره کدام یک از وزیران دولت یازدهم، در کابینه حسن روحانی قطعی است.
در این بین موضوع «دولت متاثر از رای مردم» مدتی است که از سوی هر دو جریان سیاسی مطرح شده است؛ اصلاح‌طلبان و اصولگرایان هر دو بر این باورند که روحانی باید برای هر یک از این جریان‌ها در کابینه سهمی در نظر گیرد. به هر حال روحانی فرصت چندانی تا معرفی کابینه جدید ندارد و باید منتظر ماند تا شاهد رونمایی از کابینه جدید وی باشیم. اما در این بین برخی از جریانات داخلی و برخی از رسانه های خارجی همچون بی‌بی‌سی فارسی به دنبال فشار بر وی برای چیدمان ترکیب جدید کابینه می باشند. 

پنج‌شنبه گذشته محمدرضا عارف رئیس شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در نشست هم‌اندیشی شورای‌عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان با شوراهای اصلاح‌طلب سراسر کشور با گلایه اعلام کرد که «بعضی‌ها پیروز می‌شوند، یادشان می‌رود چه کسانی برای‌شان زحمت کشیدند.» او در این گلایه گفت: «در انتخابات اردیبهشت هیچ شکی نیست که پیروزی روحانی مدیون اصلاح‌طلبان است. خواهش ما در آستانه تشکیل دولت دوازدهم همراهی و هماهنگی با فراکسیون امید است.»

اخیرا هم به دنبال این فشارهای داخلی بی‌بی‌سی فارسی در برنامه ای مفصل پیشنهاداتی را به روحانی برای چیدمان کابینه دوازدهم مطرح کرد. بی‌بی‌سی به روحانی توصیه کرد که وفای به عهد داشته باشد و به شعارهایی که در انتخابات مطرح کرده است پایبند باشد و این شعارها را در چیدمان کابینه جدید مد نظر داشته باشد. بی‌بی‌سی مهم ترین این شعار ها را شکستن حصر آقایان موسوی و کروبی و ادامه مذاکرات با غرب برای رسیدن به برجام های 2 و 3 عنوان کرد. در نظر گرفتن این اولویت ها برای چیدمان کابینه بعدی نشان می دهد که بی‌بی‌سی فارسی تا چه میزان در پازل مردم قرار دارد این مسائل در حالی از سوی بی‌بی‌سی مطرح می شود که بسیاری از مردم با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند آن وقت این شبکه انگلیسی شکستن حصر را مهمترین شعار روحانی معرفی می کند.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل