1331

واکنش کاربران توئیتر به مجری بی‌بی‌سی فارسی

5 سال قبل

هم رسانی

   واکنش کاربران توئیتر به مجری بی‌بی‌سی فارسی

مهدی پرپنچی در صفحه شبکه اجتماعی خود توجه مردم را به سمت گزارشی در خصوص داعشی های کشته شده در حاشیه رود دجله جلب کرده؛ که البته به دلیل مورد خطاب قرار دادن داعشیان با عبارت "جنگجو" باعث تحریک حس انزجار مردم گشته است.
یکی از مجریان بی‌بی‌سی فارسی در صفحه اجتماعی خود و درتوئیتر اقدام به بازنشر مطلبی کرده است که قبلا در سایت این شبکه منتشر شده؛ مطلبی در خصوص داعش و تحت عنوان "پنجره ای به خلوت جنگجویان داعش". مطلبی که با واکنش های متفاوت دنبال کنندگان روبرو شده است در خصوص یک تروریست کم سن و سال داعشیست که پس از کشته شدن اسناد و مدارکی بدست آمده و بر اساس آن توانسته اند تا حدودی هویت، زندگی شخصی، علایق و اعتقاداتش را حدس بزنند."مهدی پرپنچی" مطلب را در سایت بی‌بی‌سی فارسی منتشر کرده و مطابق روال گذشته به گونه ای دوستانه و مهربانانه به وصف این داعشی پرداخته. اولین نکته و البته تکراری ترین جنبه این گزارش استفاده از عبارت "جنگجو" به جای "تروریست" است. بی‌بی‌سی و بلااستثنا مجریان این شبکه از ابتدای گزارش هایی که در خصوص داعشیان منتشره کرده اند همواره با عباراتی همچون "پیکارجو- جنگجو" مورد خطابشان قرار داده که البته به سادگی طرز فکر و نوع نگرش و دیدگاه این رسانه را آشکار می سازد. هرچند این رویه هرگز با ذائقه مردم سازگار نبوده و نیست، -البته در شبکه های مجازی برعکس تلویزیون و سایت بی‌بی‌سی فارسی! واکنش انزجارآمیزانه مردم به سادگی قابل کنترل نیست- از همین رو با یک بررسی کوچک متوجه نظر مردم و عنایتی! که به مجری بی‌بی‌سی داشته اند می شویم. یکی از کاربران توئیتر ذیل توئیت پرپنچی نوشته :"تروریست، تروریست، نه جنگجو، میفهمی هیتمن؟؟ بگو تروریست".همچنین دیگر کاربران با توجه به جنایات تروریست های داعشی و فارغ از بحث گزارشی که این خبرنگار به اشتراک گذاشته حساسیت خود را نشان داده اند. اما جدا از بحث گزارش طولانی و نگرش دلسوزانه پرپنچی و جدا از این که چرا بی‌بی‌سی در راستای اهداف داعشی هایی حرکت می کند که حتی در لندن! عملیات تروریستی انجام می دهند، جمله ای در پایان گزارش جلب توجه می کند، جمله ای که گویا به نوعی خبر از هماهنگی داعشی ها با دولت های غربی و رسانه های تابع آن ها می دهد:"... در موصل، داعش در حال سقوط است. جسدهای ساحل دجله خوراک سگ ها شده است. دیگر اثری از آن مردان جوان نیست. اما میراث آن ها، آشفتگی و ویرانی، باقی می ماند و از مرز های موصل فراتر خواهد رفت، حتی فراتر از مسیر رود دجله". آیا این رسانه به صورت غیر مستقیم هشدار می دهد و تهدید می کند؟!
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل