1339

بی‌بی‌سی و حمایت تمام قد کارشناسش از تحریم های سپاه

5 سال قبل

هم رسانی

   بی‌بی‌سی و حمایت تمام قد کارشناسش از تحریم های سپاه

دولت دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريكا روز سه شنبه تحريم هاي جديدي را عليه 18 فرد، گروه و شبكه ايراني برسر فعاليت هاي غير هسته اي ازجمله حمايت از توسعه موشك هاي بالستيك ايران اعمال كرد.
اين اقدام آمريكا يك روز پس از آن انجام شد كه دولت اين كشور به كنگره اعلام كرد ايران به لحاظ فني به موافقتنامه هسته اي پايبند بوده است و مي تواند همچنان از كاهش تحريم هاي هسته اي بهره ببرد.

وزارت خزانه داري آمريكا در بيانيه اي در این خصوص اعلام كرد:« هفت گروه و پنج فرد كه به ارتش ايران يا سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ايران كمك كرده اند هدف قرار گرفته اند. اين تحريم ها همچنين آنچه را آمريكا يك گروه مجرم فراملي مستقر در ايران خوانده به همراه سه فرد مرتبط با آن را شامل مي شود.»

اين تحريم ها شامل مسدود شدن هرگونه دارايي متعلق به افراد و گروه هاي هدف قرار گرفته در آمريكا و ممنوعيت هرگونه داد و ستد تجاري آمريكايي ها با آنها است.

در این بین علاوه بر آنکه برخی از مسئولین سپاه این تحریم ها را محکوم کرده و آن را در راستای سیاست جدید آمریکایی ها یعنی تغییر رژیم در ایران که علنا از سوی وزیر خارجه آمریکا هم مطرح شد قلمداد کردند تمام رسانه های داخلی هم این اقدام جدید آمریکایی ها را محکوم کردند. اما در کما تعجب بی‌بی‌سی فارسی در برنامه صفحه 2 خود که اختصاصا به این موضوع پرداخته شد از این تحریم های جدید حمایت به عمل آورد. کارشناس بی‌بی‌سی در این برنامه سپاه را عامل اصلی بی ثباتی در منطقه معرفی کرد و اینگونه عنوان داشت که برای کنترل این نیرو چاره ای جز تحریم وجود ندارد. هر چند کارشناس این شبکه که به نظر از خود آمریکایی هم توامندتر در توجیه این تحریم ها بود هیچگاه حتی به روی خود هم نیاورد که اساسا عامل بی ثباتی در منطقه کسی نیست جز آمریکا و سعودی ها که مزدور آمریکایی ها در این منطقه بوده و با کشتار مردم بی گناه یمن و سوریه و عراق و به راه انداختن جنگ مذهبی به دنبال پیاده سازی سیاست های آمریکا در این منطقه می باشند.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل