1342

زمینه سازی بی‌بی‌سی برای حضور نیروهای پرحجم ناتو در افغانستان

5 سال قبل

هم رسانی

   زمینه سازی بی‌بی‌سی برای حضور نیروهای پرحجم ناتو در افغانستان

اخیرا گروه طالبان در حمله به شهرستان «گرشک» در ولایت هلمند از سه خودروی بمبگذاری شده زرهی استفاده کرد که یکی از عومل انتحارکننده پسر ملاهیبت‌الله رهبر این گروه بود.
گفته می‌شود در این حمله «حافظ‌‌ الرحمان» پسر ملاهیبت‌الله رهبر گروه طالبان یکی از سه عامل انتحاری در حمله به مواضع نیروهای امنیتی افغان در ولایت هلمند بوده است. برخی از منابع طالبان گزارش دادند که پسر ملا هیبت‌الله با ثبت نام در واحد نیروهای انتحاری این گروه انتظار می‌کشیده است.

از سوی دیگر در حالی که مقامات امنیتی افغان در ولایت قندوز در شمال افغانستان مدعی پیشروی نیروهای امنیتی افغان هستند، طالبان در ادعایی اعلام کرد که سه نظامی آمریکایی و هفت نیروی ویژه ارتش افغانستان در درگیری با این گروه کشته شده‌اند.

و در میان این درگیری ها تشکیل ائتلاف جدید «شورای عالی ائتلاف برای نجات افغانستان» با مشارکت محمد محقق، معاون دوم رئیس جمهوری و رئیس حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان با ژنرال عطامحمد نور، والی بلخ و رئیس شورای اجرایی جمعیت اسلامی؛ صلاح‌الدین ربانی، وزیر امورخارجه و همچنین ژنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول رئیس جمهوری و رهبر جنبش ملی اسلامی افغانستان که از آن با عنوان اپوزوسیون دولت یاد می شود. باعث شده است تا رسانه هایی همچون بی‌بی‌سی فارسی که زمینه حضور آنها در افغانستان گسترده هم می باشد و در راستای تثبیت منافع دولت های غربی به ویژه آمریکا و انگلیس به فعالیت می پردازند. به بهانه درگیری های جدید دولت با طالبان و برخی پیش روی های این گروه و همچنین شکل گیری ائتلاف جدید ضد دولتی تنها راه نجات دولت از این موانع را حضور بیشتر و پرحجم تر نیروهای ناتو در افغانستان معرفی می کند. بی‌بی‌سی که می داند برای استقرار نیروهایی بیشتر از ناتو در افغانستان باید زمینه آن را ایجاد کند تا مردم افغان پذیرش این حضور را داشتخ باشند دائما مسائل امنیتی و سیاسی افغانستان را منفی تر از آن چیزی که هست ترسیم می کند. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل